18:05 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
60 0 0

Paar nädalat kestnud tavatu karujaht lõppes ööl vastu kolmapäeva, kui Valga kandi rahvast hirmutanud karu Proša tabati kompostihunnikus maiustamast.

TALLINN, 15. august — Sputnik. Nüüd ootab mesikäpp Tallinna loomaaias väljasaatmist Venemaale. Tal on vedanud, sest kohalikku karu oleks oodanud püssikuul, aga Proša püüti kinni vaid seetõttu, et Venemaa oli valmis ta tagasi võtma, edastab ERR.

Kolmapäeva hommikul Valgamaal Kulli külas kinni püütud karu pahanduste nimekiri on aukartustäratav: küll põõnas ta sõiduauto katusel, siis ajas ümber talumaja esikus olnud värviämbri ja ronis jahimeeste pukki ning loopis sealt asjad välja, rääkimata prügikastides tuulamisest.

© Sputnik /
Piirideta karud

Erinevalt Prošast, pole Polja seni õuedesse kippunud ning kuuldavasti on ta läinud hoopis Lätti.

Sputnik Eesti on kirjutanud ennem, et juuni lõpus tulid Venemaalt Eestisse väidetavalt toitu otsima kaks noort karu. Valgast, Sooru, Tsirgulinna ja Õru küladest hakkasid tulema teated, et loomad kõnnivad asulates ringi, rüüstavad elanike aedu, segavad liiklust, keeravad prügikaste kummuli ja puistavad nende sisu laiali.

Hiljem selgus, et tegemist on tõenäoliselt kahest noore karu Polja ja Prošaga. Venemaa loomakaitsjate sõnul tulid nad Eestisse Tveri oblastis asuvast Puhas Mets bioloogiajaamast, mis tegeleb vanemateta jäänud loomade rehabiliteerimise ja loodusesse tagasilaskmisega.

Kui sai teatavaks, et Venemaal hakati juba ette valmistama dokumente loomade kodumaale tagasitoomiseks, nõustus Tallinna loomaaed neile ajutiselt varjupaika andma. Sellega seoses palus keskkonnaamet kohalikelt elanikelt abi karude kinnipüüdmiseks.

Loe lisaks:

Tagid:
loodus, karu, Venemaa, Eesti, Valgamaa

Peamised teemad