01:43 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Eesti uudised
lühendatud link
16011

Tuntud Eesti jurist kommenteeris ideed moodustada siseministeeriumi juurde mingid tsiviilisikutest koosnevad relvastatud struktuurid.

TALLINN, 16. august — Sputnik. Eesti siseministeeriumi algatust luua mingid reservüksused võitluseks rahvarahutustega võib võrrelda sooviga omada arusaamatu isikkoosseisuga eraturvafirmat, arvab tuntud jurist Andrei Vesterinen.

"Mind teeb valvsaks kolm aspekti: 20 miljonit eurot, vabatahtlikest koosnev relvastatud üksus ja siseministeerium. Tervikuna võttes võib see meenutada pigem siseministeeriumi kui riigiaparaadi osa tiiva all olevat eraturvafirmat, mis on relvastatud ja koosneb põhimõtteliselt jumal teab kellest," teatas Vesterinen kommentaaris väljaandele Stolitsa.ee.

Юрист Андрей Вестеринен
© Sputnik / Вадим Анцупов
Jurist Andrei Vesterinen

Juristi meelest ei ole säärase struktuuriüksuse moodustamisel mingit mõtet, sest "meil Eestis on rahu majas, mingeid kriise ja korratusi ei ole".

"Kui rääkida inimeste valimisest taolistesse üksustesse, siis ma saan nii aru, et eelistatakse neid, kes on läbinud ajateenistuse, kuid isegi see tingimus ei saa olla põhikriteerium sellisesse allüksusesse pääsemiseks, isegi vabatahtlikuna," teatas Andrei Vesterinen.

"Kas on demokraatlik kulutada sedasorti uuele projektile 20 miljonit? Midagi uut ma siin ei näe. See on ju vana läbiproovitud skeem. Kas see on seaduslik? Siin pole midagi imestada: seadus võetakse vastu ja kõik muutub seaduslikuks," resümeeris ekspert.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et varem pidas siseministeerium plaani luua relvastatud struktuuriüksus, kuhu valitakse vabatahtlikke abipolitseinike ja reservkaitseväelaste ridadest. Ametkonnas arvatakse, et relvastatud vabatahtlikke võib vaja minna jõuametkondade tugevdamiseks massiliste korratuste korral. Uue struktuuriüksuse loomiseks läheb vaja ligi 20 miljonit eurot.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Siseministeerium kutsub üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke
Siseministeerium täiendas sõnavabaduse vastaste nimekirja
Ekspert: Rahvuskaardi loomine toob kaasa siseministeeriumi konkreetsete ametiisikute positsiooni tugevnemise
Tagid:
väeüksus, reserv, relvastatud, turvalisus, siseministeerium

Peamised teemad