13:56 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Eesti uudised
lühendatud link
56 0 0

Taasiseseisvumispäeval ei toimu osa pankade välismaksed, maksete kohale jõudmine pikeneb päeva võrra.

TALLINN, 16. august — Sputnik. Kõik SEB Panga sisesed maksed, välk- ja mobiilimaksed jõuavad ka pühade ajal saaja kontole üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui ühe tunni jooksul ning Euroopa maksed toimuvad tavapärasel viisil, vahendas portaal Rahageenius viitega BNS-le.

Swedbanki teatel liiguvad kõik panga- ja riigisisesed maksed tavapäraselt. 19. augustil tehtud ekspressmaksed, Euroopa kiirmaksed ja grupisisesed maksed edastatakse saaja- või korrespondentpanka samal pangapäeval, kiirmaksed ja Euroopa maksed järgmisel pangapäeval ehk 21. augustil ja tavamaksed ülejärgmisel pangapäeval ehk 22. augustil.

Mobiilimakse laekub otsekohe, sealhulgas nädalavahetustel ja riigipühadel ning ka eri pankade vahel, kes seda teenust osutavad. Mobiilimakset pakuvad praegu SEB ja Swedbank.

Taasiseseisvumispäev (ka iseseisvuse taastamise päev) on Eesti Vabariigi riigipüha, millega igal aastal 20. augustil tähistatakse Eesti Vabariigi de facto taastamist, mis võeti vastu Eesti Vabariigi Ülemnõukogu istungil 20. augustil 1991 kell 23:03.

Tallinn pakub taasiseseisvumispäevaks ohtralt vahvaid tegevusi. Iseseisvumise taastamise päeva tähistamisega tehakse algust kell 11. Külastajad saavad militaartehnikaga ning politsei, kiirabi ja päästeameti töö ja vahenditega tutvuda, lasketiirus kätt proovida. Pealinna taasiseseisvumispäeva [ritustega saab tutvuda Tallinna linnavalitsuse kodulehel

Loe lisaks:

Samal teemal

Rahvuslane: kui Eesti välja sureb, pole Putinil ja Venemaal sellega pistmist
Taasiseseisvumispäeval heisatakse riigi lipud
Tallinnas Pirital toimub Balti Keti Velotuur
Sel päeval tegi Eesti esimese sammu omariikluse suunas
Tagid:
pangandus, pank, taasiseseisvumisepäev, taasiseseisvumise päev, iseseisvus

Peamised teemad