03:27 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
8310

Eesti peaminister Jüri Ratas, kelle suhtes on opositsioon otsustanud algatada umbusaldushääletuse, vastas oponentide kriitikale oma valitsuse hiljutiste teenete loetlemisega.

TALLINN, 17. august — Sputnik. Kommenteerides opositsioonilise Reformierakonna plaani algatada tema suhtes umbusaldushääletus, andis Eesti peaminister Jüri Ratas mõista, et alla anda ta ei kavatse. Ta väljendas veendumust, et tema valitsus töötab edukalt järgmiste valimisteni. 

Vastuseks reformierakondlaste kriitikale, kelle hinnangul ei tegele valitsev koalitsioon olulise tööga, luges Ratas oma Facebooki-lehel üles tähtsad meetmed, mida valitsus on sellel nädalal rakendanud.

Nende hulka arvas ta näiteks saavutatud kokkulepped investeeringute kohta mitme asutuse renoveerimisse, põlevkivienergeetikas valitseva kriisiolukorra arutamine ja selle seaduseelnõu esitamine Riigikogule, mille kohaselt hakkavad koolid ise otsustama, kas õpilane on põhihariduse omandanud.

Valitsuse esimese saja tööpäeva jooksul on ministrid saavutanud ligi 80% püstitatud eesmärkidest, rõhutas Ratas. "Töötame edasi. Veel vähemalt 1296 päeva," ütles peaminister kokkuvõtteks.

Peaminister: Helme ja Vaher räägivad oma suhted selgeks >>

Varem on suurim opositsioonipartei - Reformierakond ministrite Helmete ja Eesti politsei juhi Elmar Vaheri konflikti taustal teatanud plaanidest algatada Riigikogus umbusaldushääletus keskerakondlasest peaministri Jüri Ratase suhtes, kes reformistide arvates ei ole oma kohustuste täitmisega toime tulnud.

Ministrite konflikt politseiülemaga

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, puhkes hiljuti skandaal, mille opositsioon otsustas ära kasutada, pärast seda, kui rahandusminister Martin Helme, kes ajutiselt asendas siseministri ametikohal oma isa ja EKRE esimeest Mart Helmet, oli 15. augustil teatanud, et Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes on algatatud distsiplinaarmenetlus seoses usalduse kaotusega. Pärast seda teatas ta, et siseministeerium on peatanud politseiülema töölepingu. 

Vaher ise aga on kategooriliselt keeldunud vabatahtlikult erru minemast ja teatanud, et teda saab vallandada ainult valitsus. Ta rääkis spetsiaalselt kokku kutsutud pressikonverentsil, et pärast erruminekust keeldumist sai ta siseministri käskkirja ametist vabastamise kohta. Vaher nimetas siseministri käskkirja "õigustühiseks".

Peaminister Jüri Ratas keeldus oma ministri otsust toetamast asetades Helmed üsna piinlikku olukorda. Ratas teatas, et usaldab endiselt Politsei- ja Piirivalveameti peadirektorit ja tema ametist vabastamiseks on vaja väga kaalukaid põhjuseid.

Pärast eravestlust Mart ja Martin Helmega teatas ta, et konfliktile on punkt pandud. Tema sõnul on mõlemad Helmed nõustunud sellega, et kõik asjaosalised peavad nüüd tegema jõupingutusi hea töökliima taastamiseks.

Samal teemal

Jurist: siseministeerium tahab luua "turvafirma" jumal teab kellest
Maailma ajakirjandus toob esile EKRE pääsu Eesti valitsusse
Politoloog leiab, et Mart Helme võib Eesti ja Euroopa Liidu tülli ajada
Helme sõnad laulva revolutsiooni "massihüsteeriast" külvasid taas segadust
Tagid:
umbusaldus, Elmar Vaher, keskerakond, Reformierakond, EKRE, Martin Helme, Mart Helme, Jüri Ratas

Peamised teemad