21:51 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
110940

Rahandusminister Martin Helme teatas, et ei kavatse Kersti Kaljulaidi rõõmuks ametist lahkuda ja tegi hoopis presidendile ettepaneku amet maha panna.

TALLINN, 21. august — Sputnik. Eesti president Kersti Kaljulaid sai oma ettepanekule rahandusminister Martin Helme tagasiastumiseks sümmeetrilise vastuse. 

"Alluvalt lahkumisavalduse palumises pole midagi seadusevastast. Inimesed, kes ütlevad, et õigusriik on ohus, on hüsteerikud," sõnas rahandusminister ja tunnistas siiski, et peaminister Jüri Ratasel oli õigus, kui ta väljendas rahulolematust Helme Jr valitsusega kooskõlastamata tegevuse üle.

Helme: president lõhestab ühiskonda

Helme sõnul on president Kersti Kaljulaid ise korduvalt näidanud, et ei sobi oma ametikohale.

Opositsiooni katse koalitsiooni lõhkuda ebaõnnestus

Helme Jr. usub, et opositsiooni katse lõhkuda olemasolev valitsus, kasutades siseministeeriumis puhkenud konflikti, on muutunud nende endi "luigelauluks".

Tema arvates väljus valitsev koalitsioon antud kriisist tugevamana, kusjuures opositsioon ise nõrgenes.

Ta lisas, et kogu suve üritasid reformierakondlased veenda tsentriste valitsevast koalitsioonist lahkuma ja nüüd tahavad nad Keskerakonnas endas pingeid teravdada, kuid need katsed ebaõnnestuvad.

Rahandusministeeriumi juhi arvates on Reformierakond asunud uuele kursile, et Eesti poliitika täielikult ummikusse viia, nii et president saaks põhjuse ennetähtaegsete valimiste väljakuulutamiseks.

Politsei peadirektorit ümbritsev skandaal ei toonud reformistidele tõepoolest mingit kasu.

Eesti presidendi ja opositsiooni käitumine meenutab hämmastavalt USA demokraatide ja süvariigi suhtumist president Donald Trumpi.

Mis on kohane ja mis mitte

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et keeruline poliitiline olukord, mis tekkis Eestis pärast Eesti politsei juhi ebaõnnestunud vallandamist korruptsioonikahtluse alusel, oli president Kersti Kaljulaidi ja peaminister Jüri Ratase vestluse peateemaks.

Eesti poliitika kahe võtmeisiku vestlus leidis aset 19. augusti õhtul Kadrioru lossis. Presidendi sõnul tehti ("opositsioonimeelse" - Toim.) Vaheri vallandamiskatse seadusi rikkudes, mis oleks võinud "Eesti õigusriigi peaaegu kraavi ajada".

Гендиректор Департамента полиции и погранохраны Эстонии Эльмар Вахер
 Eesti Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher

Siseminister Helme ja politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher kohtuvad neljapäeval, 22. augustil.

Lugege lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Helme sõnad laulva revolutsiooni "massihüsteeriast" külvasid taas segadust
Tagid:
Elmar Vaher, president, Kersti Kaljulaid, Martin Helme, Mart Helme, Eesti

Peamised teemad