12:05 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
65 0 0

Politsei- ja piirivalveameti juhti vallandada üritanud siseminister peab temaga töökoosoleku ning lendab reedel koos temaga helikopteril Venemaa piirile. Ametist lahkumise küsimus on päevakorrast maas.

TALLINN, 22. august - Sputnik. Siseminister Mart Helme kohtus neljapäeval, 22. augustil politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheriga. Kohtumise formaati ja arutatavaid küsimusi pole täpsustatud. Küsimusele, kas Vaher jääb ametisse, vastas Helme jaatavalt, edastas ERR.

Helme lisas, et reedel, 23. augustil peaks ta koos Vaheriga inspekteerima Venemaa piiri ja vaatlema piiririba kopterilt.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Mart Helme üritas hiljuti Politsei- ja piirivalveameti juhti Elmar Vaherit vallandada, väites, et on kaotanud tema vastu usalduse. Vaher keeldus vabatahtlikult lahkumast ja tõi konflikti ministriga avalikkuse ette, korraldades meedia esindajatele pressikonverentsi

Politsei tähistas oma sajandat juubelit
© Sputnik / Владимир Новиков

Seitse endist siseministrit (peamiselt opositsiooniparteide praegused või endised liikmed) astusid Vaheri kaitseks välja avaliku kirjaga, milles kutsuti Helmet üles tagasi astuma.

Helme omakorda süüdistas kirja autoreid poliitilise tellimuse täitmises ja tuletas neile meelde nende ametis olles politseis esinenud probleeme.

Suurim opositsioonipartei - Reformierakond teatas, et taotleb peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase tagasiastumist, kui ta siseministrit välja ei vaheta. Ratas keeldus seda tegemast.

Veel samal teemal:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Helme või Reinsalu – kumb Venemaale suurema käki keerab
Kas Eesti demokraatia läbib oma küpsustesti
Rahandusminister Martin Helme: Eestis käib kultuurimarksistlik rünnak rahva vaimu vastu
Tagid:
idapiir, Elmar Vaher, Politsei- ja piirivalveamet, siseministeerium, Mart Helme, Eesti

Peamised teemad