19:30 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
67 0 0

Lasnamäe vene lütseumi direktor Sergei Garanža seletas Sputnik Eestile, miks koolitöötajate kohustus õpilasi läbi otsida ei ole just parim uuendus.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Oma arvamuse koolis asetleidvaist läbiotsimistest ütles Sergei Garanža välja Sputnik Eesti pressikeskuse ümarlauas, vastates küsimusele „Kuidas te suhtute õpetajate õigusesse vajadusel õpilasi läbi otsida?”

В  пресс-центре Sputnik Эстония  круглый стол на тему Начало учебного года: ждем новых знаний или новых проблем?
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sergei Garanža Sputnik Eesti pressikeskuse ümarlauas

Lütseumi direktor märkis, et esiteks on oht, et õpetajate õigus õpilasi läbi otsida kujuneb kohustuseks. Ning teiseks, läbiotsimistega ei pea tegelema koolitöötajad, vaid selleks pädevad organid. Aga ametivõimud üritavad pahatihti koolile neile mitteomaseod ülesandeid „kaela määrida”.

Tema hinnangul ei tunne õpetajad kõiki selle protseduuri peensusi, mis kätkeb omakorda igasugu tagajärgi.

„Küll on meile öeldud, et me ei tohi Petjat puudutada – see oleks seksuaalne ahistamine. Nüüd siis aga hakkavad õpetajad ja direktor Petjat kompima ja teda, kõikmõeldavaist ja mõeldamatuist kohtadest, vabandage väga, käperdama. Eks olukord ole küll küps, aga kõike ei saa kooli õlgadele panna,” lisas Garanža.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, võeti Eesti parlamendis vastu seaduseelnõu, mis lubab õpetajatel erandjuhtudel kontrollida õpilaste isiklikke esemeid.

Seaduseelnõu autorid põhjendavad selliseid meetmeid vajadusega tagada haridusasutustes ohtlikke olukordi ennetades turvalisus. Seadusemuudatused jõustuvad 2019. aasta 1. septembrist.

Hetkel on läbiotsimisõigus ainult politseitöötajatel.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Kaadripuudus seab Eestis vene koolid ohtu ja tõmbab valitsuse kavatsustele pidurit
Zahharova reageeris ühenduse Vene Kool Eestis juhi tagakiusamisele
OSCE volinik andis hinnangu Läti haridusreformile
Tagid:
läbiotsimine, õpetajad, Eesti, haridus, koolid

Peamised teemad