08:04 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
9820

Sputnik Eesti uuris, miks Eesti valitsusjuht Jüri Ratas pööras oma hindava pilgu Tallinna külje all asuvale Maardule.

TALLINN, 24. august — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Maardut külastavate Eesti juhtivate poliitikute kaleidoskoop kinnitab, et see linn ei ole kaugeltki ääreala, ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov Sputnik Eestile. 

Премьер-министр Юри Ратас
© Sputnik / Юлия Калинина
Peaminister Jüri Ratas Maardus

Viimastel kuudel on Maardut külastanud peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Jaak Aab, lähiajal toimuvad haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ja sotsiaalminister Tanel Kiiki visiidid, ütles Arhipov.

"Potjomkini külad" pole Maardu jaoks

Arhipovi ülesanne on tema enda sõnul näidata riigi juhtkonnale kõiki investeeringuid vajavaid linna probleemseid piirkondi ja mitte demonstreerida kõike kõige paremas valguses, nagu ülemuste või ametnike saabudes sageli juhtub. 

Мэр города Маарду Владимир Архипов
© Фото : Ирина Тихомирова
Maardu linnapea Vladimir Arhipov

"Selliseid probleemseid kohti on Maardus piisavalt ja üksi võtaks meie linnal nende probleemide lahendamine aastakümneid. Seetõttu on väga oluline ministrite toetus, kes linnaga isiklikult tutvudes meie omavalitsuse arengu vajaduse mõistmisel abiks olla saavad. Riigi abil teeme koostööd ka Euroopa fondidega," selgitas Arhipov Sputnik Eestile.

Maardu linnapea märkis, et pole päris rahul Maardu arengutempoga ning kavatseb seda Eesti ja Euroopa toel kiirendada. Linna lähiplaanides on noortekeskuse ehitamine ja Muuga lasteaia laiendamine.

Eesti peab elama ka väljaspool pealinna

Sputnik Eesti on juba kirjutanud peaministri visiidist Maardusse 2018. aasta oktoobris. Linnarahvaga kohtudes nimetas Ratas oma visiidi eesmärgina sildade ehitamist riigi valitsuse ja kohalike omavalitsuste elanike vahele.

Maardu-sugused kohalikud omavalitsused peavad olema tugevad ja selleks on vaja tugevat rahalist toetust, ütles Ratas.

Viimane Ratase visiit Maardusse toimus 12. augustil 2019. Peaminister kinnitas tookord, et valitsuse ja Maardu linna koostöö jätkub.

"Eesti peab elama ka pealinnast väljaspool. Iga kord, kui ma külastan teie linna, näen ja kuulen kinnitust, et Maardu kasvab ja elu seal paraneb. Hindan kõrgelt fakti, et linna juhtkond mõistab selgelt, mida tema elanikud vajavad, ja töötab selles suunas sihipäraselt," ütles Ratas.

Veel samal teemal:

Samal teemal

Riigikogus on arutelu kohaliku omavalitsuse arendamisest
Statistikaamet: ütle, mis kandist sa oled ja ma ütlen…
Tagid:
Jaak Aab, Jüri Ratas, Tallinn, Maardu

Peamised teemad