01:01 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Eesti uudised
lühendatud link
48 0 0

Väljakujunenud traditsiooni kohaselt tähistatakse Tallinna Lasnamäe linnaosa sünnipäeva suure rahvapeoga. Viimastel aastatel on see toimunud Tallinna Lauluväljakul.

TALLINN, 26. august — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. Laupäeval, 24. augustil tähistasid Tallinna suurima linnaosa elanikud Lasnamäe päeva. Peole tuli palju rahvast ja mitte ainult Lasnamäelt. Üritusel käis ka Sputnik Eesti esindus. 

Pruukis vaid Lauluväljaku väravatest sisse minna, kui külalised haarati kohe lõbusasse peomeeleollu. Ka ilm soosis kokkutulnuid - erinevalt hiljutistest vihmastest päevadest paistis seekord Lasnamäe kohal ere päike.

Kõigil oli lõbus

Maitsvate toitude tänav ulatus üle kogu väljaku. Menüü oli igati mitmekesine - alates õllega šašlõkist kuni pirukate ja maiustusteni. Toidukioskid vaheldusid erinevaid kaupu ja teenuseid pakkuvate müügitelkidega. 

День Ласнамяэ 2019
© Sputnik / Владимир Новиков
Lasnamäe päev 2019

Pargialal oli üles seatud suur mänguväljak, mille atraktsioonid töötasid terve päeva. Huviringid kutsusid inimesi kaasa tegema. Kõikjal kõlas kõlaritest muusika, kuid sai kuulata muusikat ka elavas esituses. Merepool, väikesel laval esinesid kohalikud laste- ja noorterühmad. 

Laululava hiiglasliku kaare ees oleval suurel laval astusid üksteise järel üles täiskasvanud professionaalid - Tallinna duett "Para tain" ("Saladuste paar") ja laulja Artjom Savitski, kelle vahetas hiljem välja populaarne Narva kollektiiv "Avenju".

Lauljad ja tantsijad sütitasid publikut

Endale juba populaarsust koguda jõudnud Eesti laulja Artjom Savitski sõnul pole see esimene kord, kui ta Lasnamäe päevadel esineb. Suur publikuhulk pole teda enam ammu kohutanud, vastupidi, sellise publiku tähelepanu on kergem võita. 

Väikesel laval kabardiini tantse esitanud Tallinna tantsuansambli "Terek" juht Ilona Thagazitova õnnitles lasnamäelasi sünnipäeva puhul ja soovis pidupäevale pikka iga. 

Руководитель ансамбля кабардинского танца Терек Илона Тхагазитова
© Sputnik / Владимир Новиков
Kabardiini tantsuansambli "Terek" juht Ilona Thagazitova

"Kaukaasia tantsud meeldivad kõigile, meie ansambel võeti tormiliselt vastu. Tänane publik on imeline, esinesime suure rõõmuga," ütles Thagazitova.

Lasnamäe meelitab kohale elanikke ka teistest pealinna linaosadest

Mitte vähem entusiastlikud olid ka peokülalised.

Подруги Ольга и Марина (справа) вместе отмечают День Ласнамяэ
© Sputnik / Владимир Новиков
Sõbrannad Olga ja Marina (paremal) tähistavad Lasnamäe päeva üheskoos

Olga Kadriorust koos sõbranna Marinaga Maardust rääkisid, et käivad siin igal aastal, neile meeldib see väga ja täna on ka ilm ilus. Iga kord kohtavad nad siin ka oma klassikaaslasi ja sõpru.

"Rahvast on väga palju ja kontsert suurepärane, kõik emotsioonid on ainult positiivsed," jagas oma muljeid perekonna ja sõpradega peole tulnud Kopli elanik. Ta soovis Lasnamäe elanikele õnne, tervist ja head tuju.

Inimesed naudivad puhkust ja päikest, samuti Lauluväljakul valitsevat õhustikku, ütles Kiilist kohale tulnud Aleksandr, siin saab süüa ja lõbutseda. Pole ime, et Lasnamäe kinnisvarahinnad elanikes huvi tekitavad ja seda peaksid Tallinna juhid oma töös arvestama, lisas Aleksandr. 

Гость праздника, житель поселка Кийли Александр
© Sputnik / Владимир Новиков
Peokülaline Aleksandr Kiilist.

Linnaosa juhtide tervitussõnad ja Moskva külaliste energiline muusika

Lasnamäe päeva tulid tähistama tuhanded inimesed. See sai eriti märgatavaks, kui kell seitse õhtul istusid kõik Lauluväljaku kaare alla suure lava ette. Linnaosa elanikke tulid tähtpäeva puhul õnnitlema nii Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään, kui Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski. Esimene rääkis eesti, teine ​​vene keeles. 

Старейшина Ласнамяэ Андрес Вяэн
© Sputnik / Владимир Новиков
Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään

Vään märkis, et Lasnamäe on Tallinna kõige tihedamalt asustatud piirkond ja siin sünnib kõige rohkem tallinlasi. Linnosas tähistatakse paljusid tähtpäevi ja meeldejäävaim neist on Lasnamäe päev. 

Член Рийгикогу Мария Юферева-Скуратовски
© Sputnik / Владимир Новиков
Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski.

Vääni järel tervitas publikut Jufereva-Skuratovski, kes märkis, et esimest korda sellest esineb ta sellelt lavalt mitte korraldaja, vaid külalisena. 

Linnaosa juhtide järel tulid lavale muusikud Moskvast. Tallinlasi tuli õnnitlema 90-ndate lõpus Venemaal populaarse bändi Hi-Fi pealaulja Mitja Fomin. 

Популярный российский певец Митя Фомин
© Sputnik / Владимир Новиков
Populaarne Vene laulja Mitja Fomin

"Me laulame siis, kui tahame armastada," kõlas fraas tema kuulsast laulust ja kõik kokkutulnud elavnesid silmnähtavalt. Pidu lõppes sama rõõmsas meeleolus, nagu oli päeval alanud.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Lasnamäe linnaosa valitsus pakub põlengu ohvritele asenduspinnad
Tallinn kaalub Lipo ruumide andmist toidupangale
"LasnaГорск": telesari endise Dvigateli inseneri peresaagast peaks kogu Eestit naerutama
Nõudlus kinnisvara järele viis Eesti uue hinnarekordini
RIA Novosti ja Sputnik toetasid "Totaalset etteütlust" kogu maailmas
Tagid:
sünnipäev, Maria Jufereva, Lauluväljak, Lasnamäe, Tallinn

Peamised teemad