02:00 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
Õigus emakeelsele haridusele (31)
86 0 0

Keskerakond kaotab edaspidigi venekeelsete valijate hääli, ennustab Rein Toomla. Juhan Kivirähk usub, et vene valija on äraootaval seisukohal.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Keskerakonna toetuse märgatav languse põhjuseid venekeelsete valijate seas on mitmeid. 

Tartu ülikooli politoloog Rein Toomla arvas, et vene valija ei näe Keskerakonna juhtkonnas ja eriti erakonna esimehes ja peaministris Jüri Ratases tugevat juhti:

Seetõttu ennustab ta, et Keskerakond kaotab venekeelse valijaskonna toetust ka edaspidi.

Sotsioloog ja politoloog Juhan Kivirähk usub, et valitsev poliitiline jõud kaotab üha enam venekeelseid valijaid koalitsiooni tõttu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE), mis on tuntud oma vastuolulise suhtumise poolest migrantidesse, kategooriliste avaldustega eesti keele ja kultuuri kaitsmiseks ning kohaliku venekeelse elanikkonna vastu.

"Ilmselt ei jõudnud Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnum, et EKRE on ainus erakond, kellega koos õnnestus säilitada venekeelne haridus Eestis, vene valijateni," ütles Kivirähk.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et augustis kasvas Keskerakonna üldine toetus 19%-lt 22%-ni. Mitte-eestlaste seas langes peaministripartei reiting aga juulikuiselt 61%-lt 57%-ni. Keskerakonnale on vene valija toetus võiduks äärmiselt oluline nii kohalikel kui ka parlamendivalimistel.

Viimastel aastatel on Keskerakonna toetus venekeelsete valijate seas olnud 80% või üle selle. Kogu küsitluste ajaloo jooksul langes see nüüd esmakordselt alla 60%. ERRi on-line uudiste juhi Urmet Koogi sõnul on tegemist väga olulise muudatusega valijate valimiseelistustes.

Lugege lisaks:

Teema:
Õigus emakeelsele haridusele (31)

Samal teemal

Yana Toom: uskumatu, et Keskerakond toob EKRE võimule
EKRE tõusis reitingutabelis teiseks, Keskerakond kukkus kolmandaks
Keskerakond kinnitas Tallinna linnapeakandidaadiks Mihhail Kõlvarti
Keskerakond, EKRE ning Isamaa volikogud kinnitasid koalitsioonileppe
Tagid:
avaliku arvamuse küsitlus, Jüri Ratas, venekeelne elanikkond, reiting, keskerakond

Peamised teemad