10:00 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Eesti uudised
lühendatud link
Põlevkivienergeetika
54 0 0

Energiatööstuse töötajad otsustasid piketi Tallinna "superministeeriumi" ees ära jätta. Narva energeetikute ametiühingu esimees Andrei Zaitsev rääkis Sputnik Eestile, millised valitsuse lubadused sundisid neid oma plaanidest loobuma.

TALLINN, 29. august — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. Narva energeetikute ametiühingu esimees Andrei Zaitsev selgitas, mispärast vajadus kolmapäevaks, 28. augustiks Tallinna "superministeeriumi" ette plaanitud piketi korraldamiseks ära langes.

Ametiühingujuhid said ministrilt kinnituse, et valitsus leiab konkreetsed lahendused energiatööstuses kuhjunud probleemidest jagusaamiseks.

Nagu Andrei Zaitsev Sputnik Eestile ütles, on vastu võetud selle valdkonna uus tootmisplaan ja lähimal ajal selgub koondatavate töökohtade hulk.

Zaitsev märkis, et lõplikud numbrid nimetab Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter 3. septembril, kuid juba täna on selge, et koondamine ei puuduta siiski tuhandeid, vaid "ainult" kuni 350 inimest.

 Руководитель Нарвского энергопрофсоюза Андрей Зайцев
© Sputnik / Елена Вальме
Narva energeetikute ametiühingu juht Andrei Zaitsev

Ta lisas, et valitsuse lubadused on dokumenteeritud, mistõttu vajadus nüüdse piketi järele on ära langenud.

Zaitsev märkis, et uus valitsus moodustati alles kevadel ja ühiseid kokkusaamisi ning arutlusi on olnud vähevõitu. Sellegipoolest on ministrid Taavi aas ja Martin Helme tema hinnangul suutnud otsustavalt tegutseda ja ennetada kriisi, mis võinuks Eestit õige valusalt tabada.

"Ma sooviksin üht – et tänavune talv tuleks Eestis pakaseline. Siis võiks riigi juhtkond veenduda, et ilma omaenese energeetikat arendamata me hakkama ei saa," ütles Zaitsev.

Valitsus laiutab käsi

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, vallandus ulatuslik kriis Ida-Virumaal, kuhu on koondunud valdav osa põlevkivielektri tootmisvõimsusest, pärast seda, kui Euroopa Liidus tõsteti oluliselt süsihappegaasi CO2 heitmekvootide maksumust: kui 2018. aasta algul oli kvoodi hind seitse eurot, siis nüüd on see umbes 24 eurot.

Lugege lisaks:

Teema:
Põlevkivienergeetika

Samal teemal

Aasta lõpuni tööd veel on, aga eks siis paistab: mis Eesti energeetikuid ees ootab
Eesti Energia sulgeb vanad energiablokid ja kaotab töökohti
Tagid:
CO2, saastekvoot, elektrienergia, elektriturg, elektrijaam, põlevkivi

Peamised teemad