12:36 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
44 0 0

Tuhanded avaliku korra rikkumised, joobes suplejad ja järelevalveta lapsed - rannavalvureil polnud Eestis sel hooajal aega igavust tunda.

TALLINN, 1. september — Sputnik. Eesti randades valveteenuseid pakkuv G4S võttis kokku selle suve kurvastavad tulemused - lisaks joobes suplejatele pidid päästjad tegelema vanemate järelevalveta jäänud lastega.

Hooaja jooksul registreeriti 19 Eesti rannas kokku 6800 avaliku korra rikkumist, teatab G4Si pressiteenistus. Kõige sagedamini seisnesid need klaasnõude ja lemmikloomade randa toomise keelu rikkumises, kuid ka purjus suplejad ja vanemate järelevalveta lapsed tekitasid rannavalvuritele palju peavalu.

G4Si rannavalve juhi Henry Seemeli sõnul on pärast alkoholi tarvitamist inimese ohutunne ähmastunud. Päästjad päästsid hulga purjus inimeste elusid sellega, et ei lasknud neid vette. Sellest hoolimata ei saadud läbi tragöödiateta. Näiteks 27. juulil tõid rannavalvurid Tartu Anne kanalist kaldale 62-aastase mehe, kes hiljem suri. Rannavalve sõnul oli mees joobes.

Пункт спасателей на пляже Пирита
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vetelpäästepunkt Pirita rannas
Päästjad on mures ka kasvava trendi pärast, et vanemad lasevad üha enam väikestel lastel üksi ujuda, mis viib sageli ohtlike olukordadeni. Näiteks tuli rannavalvur Pärnus 6. juunil appi kahele neiule, kes olid õhkmadratsil rannalt kaugele merele triivinud. Nende vanemaid rannas polnud.

Sarnane olukord tekkis ka 18. juunil Tartu Anne kanalil. Rannavalvur päästis poisi, kes sügavas vees poist kinni haaras ja kartis seda lahti lasta, sest ei osanud ujuda. Ka tema oli randa tulnud ilma vanemateta. 

Rannavalve andis sel hooajal puhkajatele esmaabi 676 korral - enamasti pöördusid inimesed päästjate poole väiksemate marrastuste ja lõikehaavadega. Sageli olid põhjustasid lõikehaavu randa toodud klaasnõude killud.

Varem ütles Pirita ranna rannavalvur Kätlin Raud Sputnik Eestile antud intervjuus, et isegi suhteliselt madalas Läänemeres tasub olla väga ettevaatlik - veetase on muutuv ja näiteks poide lähedal võib vee sügavus olla üle pea.

"Meri on madal, kuid võib tulla laine ja vesi võib kurku minna - see tingib ehmatuse, šoki ja kiire uppumise. Ja muidugi tuleb arvestada vee temperatuuriga. Kui merevesi on liiga külm, võib jalg krampi minna ja isegi hea ujuja kaotab ujumisvõime," rääkis Raud.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tai koopast päästeti kõik lapsed
Rannavalve: päästmist vajasid omapäi jäetud lapsed
Päästja: eluohtlik töö nõuab paremat palka
Päästja rääkis lapse päästmisest Magnitogorskis
Tagid:
lapsed, ohvrid, ohutus, rannavalve, Eesti

Peamised teemad