06:02 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Eesti uudised
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
72 0 0

Neljapäeval toimus Tallinnas Venemaa saatkonnas "Mälestusraamatu" esitlusele pühendatud vestlusring. See raamat on esimene osa kolmeköitelisest teatmeteosest, kuhu on koondatud teave Leedu territooriumil asuvate Nõukogude sõjahaudade kohta. Järjekorras on Läti ja Eesti.

TALLINN, 7. september — Sputnik. "Mälestusraamat" (Книга памяти) on suur ühisprojekt, mis on pühendatud Suure Isamaasõja võidu 75. aastapäevale, eelkõige kolmveerand sajandi möödumisele Baltimaade vabastamisest Saksa fašistlike anastajate küüsist.

Projekti algataja, Leedu sõjanduspärandi instituudi (Karo paveldo institutas) juht Jurijus Trakšelis ütles tulevase triloogia avaköidet esitledes: "Meie kohus on hoida mälestust nendest, kes elu hinnaga päästsid inimkonna "pruuni katku" õudustest."

Руководитель Института военного наследия Юриюс Тракшялис
© Sputnik / Юлия Калинина
Leedu sõjanduspärandi instituudi juht Jurijus Trakšelis

"See on Balti riikides asuvatele sõjahaudadele pühendatud teatmeteos nende Nõukogude sõdurite mälestuseks, kes andsid oma elu võitluses natsismi vastu. See teos peab saama aluseks nende inimeste ühtekoondamisele, kes peavad eluliselt vajalikuks hoida diasporaalset ajaloomälu," ütles Sputnik Eestile Venemaa saatkonna minister-nõunik Stanislav Makarenko.

Круглый стол в российском посольстве, посвященный презентации Книги памяти
© Sputnik / Юлия Калинина
Vene saatkonnas esitleti "Mälestusraamatut"

Diplomaadi arvates on töö väljaande kallal aidanud paljudel veterani-, otsingu- ja ühiskondlikel organisatsioonidel juhtida noorte tähelepanu märgilise tähendusega sündmustele meie ühises ajaloos, eeskätt eelseisvale Suure Võidu 75. aastapäevale.

Artikli täisversiooni saab lugeda portaali venekeelsel poolel siin

75 aastat tagasi, 22. septembril 1944 vabastas Punaarmee natsivägedest Tallinna. Aastatel 1941-1945 toimunud Suures Isamaasõjas saavutatud võidu aastapäeva - Võidupüha tähistatakse igal aastal 9. mail.

Loe lisaks:

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)

Samal teemal

Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev
Tagid:
esitlus, mälestus, raamat, Venemaa suursaatkond, Teine maailmasõda

Peamised teemad