18:21 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
100 0 0

Välisminister Urmas Reinsalu teatas ootuspäraselt, et Eesti ei tunnusta Krimmi poolsaarel läbi viidud kohalike valimiste tulemusi.

TALLINN, 9. september — Sputnik. Eesti, kes peab Krimmi ikka veel Ukraina territooriumiks, keeldus tunnustamast Venemaa ühtsel valimispäeval — pühapäeval, 8. septembril — toimunud valimiste tulemusi.

Samasuguse avalduse on teinud ka Läti, Leedu ja Gruusia välisministrid.

Varem on Ukraina välisministeerium avaldanud protesti seoses kohalike valimiste korraldamisega Krimmis ja keeldunud tunnustamast nende tulemusi.

Ametkonnast teatati, et valimised rikkuvat Ukraina seadusi ja valimistulemused on "õigustühised".

"Nende ebaseaduslike valimiste tulemused on õigustühised ega too kaasa mingeid õiguslikke tagajärgi ning neid ei tunnusta ei Ukraina ega rahvusvaheline üldsus.

Kõik ajutiselt okupeeritud Krimmis ebaseaduslike valimiste ettevalmistamisel ja läbiviimisel osalenud isikud võetakse Ukraina seaduste järgi vastutusele," seisab Ukraina välisministeeriumi avalduses.

"Ukraina välisministeeriumi avaldused ei mõjuta valimiste käiku. Ukraina välisministeeriumi ähvardustel ei ole midagi pistmist Krimmi Vabariigiga, need ainult suurendavad valimisaktiivsust," vahendab Kovitidi sõnu RIA Novosti.

Krimmi riiginõukogu saadik Vladislav Ganžara ütles, et Kiievi teistsugust reaktsiooni poolsaarel ei oodatudki. "See, mida seal Ukrainas sellega seoses mõeldakse, meid ei puuduta," ütles ta intervjuus RT-le. 

Krimm astus Venemaa koosseisu 2014. aastal pärast referendumit, millel üle 95% vabariigi valijatest hääletas Venemaaga liitumise poolt.

Moskva on korduvalt teatanud, et krimlased on otsuse teinud demokraatlikult, täies kooskõlas rahvusvahelise õigusega. President Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus lõplikult suletud.

Loe lisaks:

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimmi sillale paigaldati viimased rööpad
Tagid:
kahepalgelisus, valimised, Venemaa, Krimm, Ukraina, Eesti

Peamised teemad