18:56 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
18011

Eesti Vabariigi siseminister ning rahvuskonservatiivide juht Mart Helme on esinenud terava kriitikaga Ukrainast pärit võõrtööliste suhtes ning EKRE saadik Riigikogus Leo Kunnas on teatanud, et kohalikud venelased on talle nüüd "armsamaks" saanud.

TALLINN, 11. september — Sputnik, Oleg Leontjev. Ukraina päritolu võõrtööliste massiline sissevool Eestisse on sundinud meelekindlaid eesti rahvuslasi loobuma oma varasemast negatiivsest retoorikast vabariigi vene elanikkonna suhtes.

Erakonna uut hoiakut muulaste suhtes on väljendanud niihästi Eesti siseminister, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juht Mart Helme kui ka parlamendisaadik Leo Kunnas.

Helme: Ukrainast pärit külalised pole meie inimesed

Eesti siseministri Mart Helme meelest napsavad Ukrainast saabuvad sisserändajad siinselt rahvastikult töökohti ära ja tekitavad tööturul dumpingu. Ta on veendunud, et need inimesed teevad Eestile muret, kuna jätavad põliseestlased töökohtadeta ja on valmis töötama kasinama tasu eest.

Helme rõhutas, et Ida-Euroopast on Eestisse saabunud juba kümneid tuhandeid sisserändajaid. Ehkki tema sõnul tuleb enamik inimesi esmalt ajutiselt Eestisse tööle, eelistavad paljud neist kokkuvõttes pikemaks ajaks siia pidama jääda.

Председатель партии EKRE Март Хельме
© AP Photo / Tanel Meos
Eesti siseminister Mart Helme

"Arvud näitavad, et eestlaste protsent on viimase paari aasta jooksul vähenenud just Ida-Euroopast rände tõttu," märkis Mart Helme.

Kunnas: meie venelased said meile armsamaks

EKRE parlamendisaadik, reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas, kes on kuulsust kogunud ameerika kirjaniku Tom Clancy vaimus hoiatusromaaniga Venemaa kallaletungist Eestile "Sõda 2023", on väljendanud rahvuskonservatiivide uutmoodi vaatenurka riigi rahvusvähemuste asjus.

Kunnas tunnistas, et kuigi temasuguste rahvuslaste jaoks on peamine eesmärk eesti rahva püsimine, aga mitte teiste siin elavate rahvuste rikkumise arvelt.

Лео Куннас
© Estonian Defence Forces
Reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas

Ta kinnitas, et migrantide sissevoolu taustal on kohalikud venelased Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale armsamaks ehk "omasemaks" saanud.

Artiklit tervikuna saate lugeda portaali venekeelsest osast.

Loe lisaks: 

© Sputnik / Deniss Grabussov
Migratsioon Eestis
Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Siseminister soovitas töökäsi kõigepealt Eestist otsida
Pavlo Klimkin kuulutas ette ukrainlaste massilist pagemist välismaale
Olge lahked: Läti restoranid soovivad ukrainlaste sisselaskmist
Ukrainlaste integreerumine balti moodi — ootamatud valimistulemused
Tagid:
migrandid, ukrainlased, venelased, Mart Helme, Leo Kunnas, EKRE, Eesti, Ukraina

Peamised teemad