09:45 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
16130

Siseminister Mart Helme sõnul tuleb viisavabadus Ukrainaga lõpetada, kuna väidetavalt saabuvad Eestisse "mitteehtsad" ukrainlased.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Siseminister Mart Helme nimetas Eestisse raha teenima saabuvaid Ukraina kodanikke "Venemaa Trooja hobuseks". Minister on juba asunud uurima küsimust, kuidas liitlasriigi viisavabadust lõpetada. 

Председатель партии EKRE Март Хельме
© AP Photo / Raul Mee
EKRE esimees Mart Helme
Helme sõnul ei ole idast tulevat sisserännet võimalik täielikult kaotada, kuid Eesti võimud peaksid siiski saama ise otsustada, keda, kui palju, kui kauaks ja mis tingimustel riiki sisse lasta. 

Vabariigi siseminister ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees lubas juba sel sügisel esitada Riigikogule  sellekohased seadusandlikud algatused.

Euroopa Liit kehtestas Ukrainale viisavabaduse 11. juunil 2018. Selle riigi kodanikud võivad reisida ELis kuni 90 päeva 180-päevase ajavahemiku jooksul. Kauaoodatud "viisavabast reisimisest" sai Brüsseli poolt Kiievile lubatud tasu riigi "euro-maidaniseerimise" ja majandussidemete katkestamise eest Venemaaga.

Eesti rahvuslased leidsid venelaste asemel uue vaenlase

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Ukraina "töökäte" massiline sissevool Eestisse sundis Eesti rahvuslasi loobuma varasemast negatiivsest retoorikast vabariigis elavate vene päritolu elanike suhtes. Erakonna uuest "suhtumisest" mitte-eestlastesse on rääkinud siseminister ja EKRE juht Mart Helme, samuti EKRE nimekirjas Riigikogusse valitud Leo Kunnas.

"Ukrainast saabuvad inimesed pole meie omad. Nad on majandusmigrandid, kes soovivad Eestist soodsamaid tingimusi ja suuremat palka kui Ukrainas. Sellega panevad nad surve alla siinsed palgad üldiselt," ütles Helme.

Ameerika kirjaniku Tom Clancy vaimus kirjutatud raamatuga kujuteldavast Venemaa sõjakäigust Eestisse "Sõda 2023" tuntust kogunud reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas kinnitas, et migrantide sissevoolu taustal muutusid kohalikud venelased EKREle "omasemaks". "Kõik Eesti püsielanikud on EKRE jaoks meie inimesed!" ütles ta.

Lugege lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Ukraina endine minister mõistis, et EL hävitab riiki
EKRE: viisavabadusest Ukrainaga võib alata Eesti venestamine
EK tegi ettepaneku anda Ukrainale viisavabadus EL-iga
Keelatud viljad: mispärast on Euroopa Liit Ukraina puuviljadest keeldunud
Tagid:
siseminister, EKRE, migratsioon, viisavabadus, EL, Ukraina, Eesti

Peamised teemad