02:18 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
7510

Rahvuslased korraldavad laupäeval Tallinnas piketi, nõudmaks "võltsrahvahääletuse tulemuste tühistamist ja Eesti lahkumist Euroopa Liidust". EL-i kuulumisest on saanud Eestile hukatus, väidavad piketi korraldajad.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Rahvuslased korraldavad laupäeval, 14. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul iga-aastase piketi, nõudmaks 2003. aastal samal kuupäeval toimunud võltsrahvahääletuse tulemuste tühistamist ja Eesti lahkumist Euroopa Liidust.

"1928.a väljaantud brošüüris "Kümme aastat Eesti riiklikku iseseisvust" kirjutab riigivanem Jaan Tõnisson (lk.5): "Rahva ülim vara on rahvuslik vabadus ja riiklik iseseivus". Kuuludes Euroopa Liitu võtavad iga aastaga ühe enam maad hingeline tühjus, vaimne orjastumine, kirjeldamatu rumalus. Eesti kõigi aegade tuntuima riigimehe "ülimast varast" ei räägi enam keegi," kirjutatakse rahvuslaste pöördumises.

Nad toovad samuti esile, et tühjaks jäänud põllumaa ja metsa ostavad üles kahtlased isikud ja/või nende varifirmad, et odavate toiduainete sisseveo läbi Euroopa Liidust on Eesti põllumajandus lakanud toimimast oma rahva toitjana.

"Eestit valitsevad võõrvõimude käsilased ja käsualused, kes rikuvad oma peremeeste tahtmise järgi Eesti põhiseadust ja teisi seadusi, kuidas vaid heaks arvavad. Näiteks põhiseaduse järgi peaks Eestis olema käibel vaid oma raha (§ 111), ainus riigipiir määratud Tartu rahulepinguga (§ 122), riigikogu valimised toimuma ühel ainsal päeval (§ 60) ega riigikogu liige olla üheski teises riigiametis (§ 63)," edastavad rahvuslased oma seisukohti," kirjutavad rahvuslased oma pöördumises.

Euroopa Parlamendi valimised
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Euroskeptikuid on ka valitsuses

Euroopa Liidu ja NSV Liidu sarnasuse küsimus lõhestab valitsust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juulikuus. Siseminister Mart Helme tõstatatud Brexiti analoogia Eesti lahkumisega Nõukogude Liidust küttis üles kired, mis tundusid juba olevat valitsuskoalitsiooni hästi koordineeritud kontrolli all.

Peaminister Jüri Ratas kritiseeris Helme avaldust Euroopa ja Nõukogude Liidu sarnasuse kohta, kuid selgus, et ka rahandusminister jagab siseministri arvamust.

Kommenteerides Mart Helme õnnitlust Suurbritannia uuele peaministrile Boris Johnsonile ütles Eesti valitsusjuht Jüri Ratas, et EL võrdlemine NSV Liiduga on vale ja Eesti välispoliitika kurss jääb samaks.

Loe lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Brexit – protsess läks käima
Eesti rahvuslased palusid Ungari rahvalt vabandust
Rahvuslased ähvardavad nurjata Vene presidendi valimised Ukrainas
Tusk ähvardas Poola lahkumisega Euroopa Liidust
IRL-i rahvuslased soovivad Venemaa telekanalite keelamist
Naistepäev ja vastlad ehmatasid Läti rahvuslasi
Rahvuslased korraldasid Poolas tõrvikurongkäigu
Tagid:
poliitika, euroskeptik, pikett, Vabaduse väljak, Tallinn, Eesti, EL, rahvuslased

Peamised teemad