16:05 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
58 0 0

Aastast aastasse mõtlevad valgusfestivali "Valgus kõnnib" korraldajad ja kunstnikud välja üllatavaid kunstiteoseid, mis ülespildistatult lendavad laiali üle kogu maailma. Tänavunegi september ei ole sel puhul erandiks.

TALLINN, 15. september — Sputnik, Ilona Ustinova. Tallinna tavaks saanud valgusfestival "Valgus kõnnib" avardab üha oma piire, üllatades festivalikülalisi uute võimalustega installatsioonikunstis. Tänavu süüdatakse 18.–20. septembrini Kadriorus ja Vanalinnas õhtuti tuhanded tuled.

Festivali "Valgus kõnnib" direktor Caspar Lootsmann rääkis Sputnik Eestile sellest, millega festival linlasi ja turiste tänavu üllatab.

Директор фестиваля Свет шагает Каспар Лоотсманн
© Фото : из личного архива Каспара Лоотсманна
Festivali "Valgus kõnnib" direktor Caspar Lootsmann

Tema sõnul näitavad ülesseatavad valgusinstallatsioonid külalistele teed läbi Aja Radade, mis on seekordse festivalikava peateemaks.

"Kui astud festivalialale, siis ümbritseb sind valdavalt just see värvitoon. Aga kui näed, et värvigammas hakkab domineerima kollane ja valge, siis järelikult oled festivalipaigast eemaldumas," selgitas Lootsmann.

Ta lisas, et nautida pakutakse ka tavatut muusikalist valgusetendust. Hollandi kunstnik Mr. Beam on meeskonnaga koostöös Eesti pianistidega kokku seadnud eeskava, mis peaks paljusid lausa lummama.

Festival Valgus Kõnnib 2018
© Sputnik / Владимир Новиков

"Muusikud esitavad mitmesuguseid teoseid, klaverilt läheb helisignaal arvutisse ning nende meloodiate najal valib tehisintellekt Kadrioru lossi fassaadile kuvatavad valgusmängud," ütles festivali direktor.

"Valgus kõnnib" Kadrioru pargis ja Tallinna südalinnas

Tallinna südalinnas aga, Jaani kirikus saavad huvilised näha laseretendust pealkirjaga "Linea Temporis".

Caspar Lootsmann lisas, et tänavu on festivali külaliste tarbeks koostatud linnakaart, millele on märgitud kõik ruumipunktid, kus valgusinstallatsioone näha saab.

Suurimad installatsioonid seatakse üles Vabaduse väljakul, Harjumäel ja selle jalamil, Taani Kuninga aias, Georg Otsa nimelise muusikakooli juures ja mujal.

Iga festivalipäeva eeskava lõpeb südaööl, kuid teatud installatsioone saab imetleda öösel kella kaheni.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, väljus traditsiooniline sügisene valgusfestival "Valgus kõnnib" läinud aastal esmakordselt Kardioru piiridest, seda tänu Eesti sajanda sünnipäeva tähistamisele.

Loe lisaks: 

 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Taas on tulekul festival "Valgus kõnnib Kadriorus"
Valgus Kõnnib 2018
Festival „Valgus kõnnib Kadriorus“ toimub kümnendat korda
Tallinna festival "Valgus kõnnib Kadriorus"
"Valgus kõnnib Kadriorus"
Korraldajad soovitavad festivalile "Valgus Kõnnib" tulla ilma autota
Tagid:
festival, ühiskond, Tallinn, Valgus Kõnnib, tehisintellekt

Peamised teemad