16:18 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
10810

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige, riigikogulane Urmas Reitelmann tõstatas küsimuse, kui vastuvõetav on olukord, kus riik eraldab raha LGBT-kogukonnale, jättes samal ajal haiglate vajadused elanike annetuste katta.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige, riigikogulane Urmas Reitelmann kommenteeris olukorda, kus riik annab seksuaalvähemuste organisatsioonidele maksumaksja raha ja kogub samal ajal annetusi haiglatele vajalike seadmete jaoks, vahendab portaal Uued Uudised

Урмас Рейтельманн
© Фото : Karli Saul / Riigikogu
Urmas Reitelmann

Rahvuskonservatiiv juhtis tähelepanu asjaolule, et Eesti sotsiaalministeerium postitas oma ametlikul veebisaidil strateegilise partnerluse üleskutse pealkirjaga: "Ühiskonna õiguste ja võimaluste suurendamine vähemusgruppide mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise abil".

Parlamendisaadiku sõnul peab sotsiaalministeerium antud juhul silmas seksuaalvähemusi, kuna rahvusvähemuste projekte rahastab hoopiski kultuuriministeerium.

Järgmise kahe aasta jooksul on vähemusprojektide rahastamiseks plaanitud 400 000 eurot.

Riigikogulane on kindel, et see raha, mis on juba võrreldav partei parlamendivalimiste kampaaniakuludega, kulutatakse ebatraditsiooniliste seksuaalsuhete populariseerimiseks ja traditsiooniliste pereväärtuste pooldajaile ajupesu teostamiseks. 

Reitelmanni sõnul on Eesti sotsiaalministeerium kulutanud aastate jooksul maksumaksja taskust miljoneid eurosid soolise võrdõiguslikkuse valdkonna teadusuuringutele ning igasuguste "inimõiguste" ja "sodomiitide" ühenduste rahastamisele.

"Samal ajal ei saa inimesed endale lubada regulaarset hambaarsti külastust, nad ei pääse arsti juurde muul viisil kui raha eest, vähihaige kolme lapse ema on sunnitud oma ravimist anuma ja riik korraldab "Jõulutunneli" kaudu kampaaniat, et osta haiglale mõni elutähtis seade," selgitas riigikogulane emotsionaalselt.

Kui palju eraldab sotsiaalministeerium LGBT-inimeste vajaduste tarvis raha

Sputnik Eesti juba kirjutas, et 2019. aastal eraldas Eesti sotsiaalministeerium samasooliste suhete tuntumaile agitaatoreile ja propagandistidele, nagu Eesti LGBT kogukond, portaal Feministeerium, Eesti Inimõiguste Keskus ja mittetulundusühing "Oma tuba" kokku umbes veerand miljonit eurot.

Eesti LGBT-kogukond saab riigilt 96 000 eurot, Eesti Inimõiguste Keskus - 92 010 eurot ja MTÜ "Oma Tuba" Feministeeriumi portaali laiendamiseks 60 000 eurot.

Näiteks Kadi Viik - üks "naisteportaali" "Feministeerium" juhtivaid autoreid, kes saab igal aastal riigilt kümneid tuhandeid eurosid kahtlase protseduuri – "meessoost aasta šovinisti väljaselgitamine" – läbiviimiseks – töötas aastaid sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse poliitika osakonna juhatajana.

Rahaline toetus, mida Eesti LGBT Ühing (Lesbid, geid, biseksuaalsed ja transsoolised inimesed – Toim.) sotsiaalministeeriumi kaudu saab

LGBT-aktivistide riiklik rahastamine Eestis kasvab tõepoolest plahvatuslikult. Kui 2013. aastal eraldati homopropagandale 6000 eurot, siis 2014. aastal oli see juba 22 000 eurot. 2015. aastal - 40 000 ja 2018. aastal juba 70 000 eurot.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Euroopa kohus: Venemaa rikub seksuaalvähemuste õigusi
Tagid:
sotsiaalministeerium, Riigikogu, EKRE, LGBT, Eesti

Peamised teemad