15:22 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Eesti uudised
lühendatud link
98 0 0

Välisminister Urmas Reinsalu kommenteeris siseminister Mart Helme avaldust, et ta ei lähe EL rändepoliitika muutmise-teemalisele kohtumisele.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Eesti ei saanud 23. septembril Maltal toimuvale rändepoliitika-alasele kohtumisele kutset, ütles välisminister Urmas Reinsalu ja selgitas, et see ei ole kõigi EL riikide siseministrite, vaid Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Malta, Soome (ELi nõukogu eesistuja) ja Euroopa Komisjoni esindajate kohtumine.

Ministri sõnul pole Eesti sellist migrantide jaotamise skeemi kunagi toetanud ega toeta ka edaspidi ja seetõttu ei kutsunud teda keegi ka seda teemat arutama. Siseministeeriumist kinnitati, et minister Mart Helme ei saanud kutset migratsiooniteemalisele kohtumisele.

"Tegemist on valitud riikide kohtumisega, kus osaleb väike hulk riike ning Eesti siseminister pole sinna kutset saanud. Ametlik EL siseministrite kohtumine toimub 8. oktoobril ja seal siseminister Helme osaleb," teatati ministeeriumist.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et siseminister Mart Helme sõnul ei lähe ta rändepoliitika muutmisele pühendatud kohtumisele ega kavatse "mingisuguse migrantide jaotamise mehhanismi" loomist isegi arutada.

Eelmisel EL siseministrite kohtumisel, mis toimus tänavu juulis Helsingis, tegi Mart Helme ettepaneku illegaalsete migrantide EL-sisese ümberjagamise asemel nad Euroopast välja saata.

Lugege lisaks:

© Sputnik / Deniss Grabussov
Migratsioon Eestis
Tagid:
EL, poliitika, migratsioon, Mart Helme, Urmas Reinsalu

Peamised teemad