23:12 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
63 0 0

Hiljutine arvamusküsitlus näitas, kas Keskerakonna reitingu alanemine mõjutab tallinlaste eelistusi uue linnajuhi valimisel.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Eesti Päevalehe tellimusel viis sotsioloogiliste uurimuste ettevõte Turu-uuringute AS läbi küsitluse tallinlaste eelistustest võimalike linnapeade seas. Kandidaatidena olid esindatud praegune Tallinna juht, Keskerakonna liige Mihhail Kõlvart ja opositsioonilise Reformierakonna liider Kaja Kallas. 

Kohalike omavalitsuste valimised, milles võivad osaleda ka hallide passide omanikud, toimuvad oktoobris 2021.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, sai Mihhail Kõlvartist Tallinna linnapea 2019. aasta aprillis, mil ta asendas Taavi Aasa, kes läks tööle riigikokku ja sai mõne aja pärast majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juhiks.

Tallinna volikogu erakorralisel istungil hääletas Mihhail Kõlvarti poolt 45 saadikut. Linnapeaks saamiseks oli vaja vähemalt 40 häält. Kokku osales hääletusel linnavolikogu 79-st saadikust 70.

Выступает мэр Таллинна Михаил Кылварт
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart
Kasahstanis Kõzõlordis sündinud Mihhail Kõlvart on tuntud kui venekeelse hariduse kaitsja ja aktiivne spordi arengu toetaja Eestis. 2010. aastal valiti ta vene koolide nõukogusse, mille eesmärk on säilitada venekeelne haridus Eestis.

2011. aasta aprillis määrati ta Tallinna abilinnapeaks noorte, spordi, kultuuri, integratsiooni ja hariduse alal. Kõlvart on ka Eesti Taekwondo Liidu asutaja ja juht. 

Lugege lisaks:

Samal teemal

Kõlvart: roosiaed jääb meenutama Tema Majesteedi visiiti
Mihhail Kõlvart: Hollywoodi ultimaatumid siin ei maksa
Põnev film: Kõlvart vastas Warner Brosi palvele sulgeda Laagna tee sillad
Kas venekeelse hariduse küsimus ajab Eesti valitsuskoalitsiooni lõhki
Tagid:
uuring, keskerakond, Mihhail Kõlvart, linnapea, Tallinn

Peamised teemad