03:48 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Eesti uudised
lühendatud link
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)
64 0 0

New Yorgis ÜRO Peaassambleel esinedes rääkis Kersti Kaljulaid sellest, kes peaks planeedi keskkonnakatastroofist päästma, tuletades meelde Eesti panust selle õilsa eesmärgi saavutamisse.

TALLINN, 26. september — Sputnik. Eesti president ütles oma kliimamuutusi käsitlevas kõnes, et planeedi päästmine on iga inimese kohustus.

"Me toetame mõtteviisi, mille kohaselt on planeedi päästmine iga inimese kodanikukohustus. Näiteks nagu eelmisel laupäeval toimunud teisel Ülemaailmsel koristuspäeval, mil Eestist alguse saanud kodanikualgatus jõudis teist aastat järjest 179 riiki ja territooriumile – sealhulgas Antarktikasse – kaasates enam kui 20 miljonit inimest – arv, mis pidevalt suureneb," selgitas Eesti president.

Kaljulaidi sõnul on neid kodanikualgatusi vaja muu hulgas selleks, et "veenda poliitarhitekte tõsiasjas, et idealism ja tahe tegutseda nii käesoleva hetke kui ka veel sündimata laste hüvanguks pole kuhugi kadunud".

"See võimaldab meil, poliitikutel, eraldada kliimamuutuse peatamiseks vahendeid, mis moodustavad lõpuks paratamatult 1% või tõenäoliselt isegi suurema osa maailma SKT-st," lisas president.

Kliimasoojenemise vastu võitlemise tähtsuse rõhutamiseks esines Kersti Kaljulaid ÜRO Peaassambleel Antarktika kujutisega kaetud kleidis – tegu on mandriga, mille liustikud väidetavalt kliimamuutuste tõttu kiiresti sulavad.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд на 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН
© REUTERS / LUCAS JACKSON
Kersti Kaljulaid ÜRO Peaassambleel

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, toimuvad New Yorgis 23.–27. septembril ÜRO Peaassamblee ja tippkohtumised, mis on pühendatud kliimasoojenemise probleemidele ja jätkusuutliku majandusarengu eest võitlemisele kõrgendatud tähelepanu ja maailmamajanduse keskkonnasäästlikumaks muutmise tingimustes.

Loe lisaks:

Teema:
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)

Samal teemal

ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk
Nobeli majanduspreemia anti kliimamuutuste ja innovatsiooni uurijatele
Uuring: maailma ookeanid soojenevad kiirenevas tempos
Antarktika sulab kiiremini kui kunagi varem
California kuberner: kliimamuutused on meid juba kätte saamas
Trump kahtleb ÜRO kliimasoojenemise raportis
Tagid:
New York, USA, ÜRO Peaassamblee, Kersti Kaljulaid, kliima, ÜRO

Peamised teemad