18:38 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
Peterburi kohtumised Tallinnas (12)
56 0 0

Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud pressikonverentsil jagas Peterburi asekuberner Vladimir Knjaginin muljeid endisest ja tänasest Tallinnast.

TALLINN, 26. september — Sputnik. Peterburi asekuberner Vladimir Knjaginini pressikonverents Sputnik Eesti pressikeskuses algas sõnadega: "Käisin Tallinnas kolmkümmend aastat tagasi." Külaline ütles, et õigusteadust õppis ta just Eesti pealinnas. "Vana Tallinna stiil, mida mäletan, on säilinud. Tänapäevaseks muudetud tööstuslik osa linnast sarnaneb Euroopa linnadega," lisas Vladimir Knjaginin. 

В пресс-центре Sputnik Эстония пресс-конференция вице-губернатора Санкт-Петербурга Владимира Княгинина
© Sputnik / Вадим Анцупов
Peterburi asekuberneri Vladimir Knjaginini pressikonverents Sputnik Eesti pressikeskuses.
Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et juubeliprogrammi "Peterburi kohtumised Tallinnas" üritused algasid Eesti pealinnas neljapäeval, 26. septembril ja kestavad 28. septembrini. Oluliseks sündmuseks saab Tallinna ja Peterburi asutuste ja organisatsioonide koostöölepingute allkirjastamine 27. septembril.

 

Kohtumiste programm hõlmab lisaks ettevõtlusküsimustele ka kultuurisündmusi, samuti Tallinna 800. sünnipäeva puhul Peterburi kingituste - Lasnamäel Pae pargis asuva mänguväljaku üleandmise tseremooniat.

Alates 1999. aastast traditsiooniliseks muutunud kahe linna omavalitsuste esindajate ning kultuuri- ja ühiskondlike organisatsioonide kohtumised toimuvad igal aastal vaheldumisi Tallinnas ja Peterburis. Eelmisel aastal võõrustas Venemaa Põhjapealinn külalisi Tallinnast.

Lugege lisaks:

Teema:
Peterburi kohtumised Tallinnas (12)

Samal teemal

Peterburi kohtumised Tallinnas
Tallinna uudised
Peterburi astus "Sõpruse sillal" sammu Narvale vastu
Laste Peterburi festival Tallinnas: kultuurikoostööd ei saa peatada
Eesti "dessant" Peterburi digitehnoloogia akadeemias
Tallinn ja Peterburi annavad Eesti ja Venemaa suhetele häälestuse
Tagid:
Lasnamäe, kingitus, kultuur, kohtumine, kuberner, Peterburi, Tallinn

Peamised teemad