19:25 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
1678 0 0

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmed teatasid, et nad on kaitsnud vabariigi suvepealinna homopropaganda huvides ära kasutamast.

TALLINN, 28. september — Sputnik, Oleg Leontjev. Pärnu rahvuskonservatiivid raporteerisid oma kenakesest võidust kogu maailmas võidutseva LGBT-epideemia üle, laskmata muuta rahulikku kuurortlinna geipealinnaks.

Geifilmi kohalikule esilinastusele tuli vaid paar inimest

Selgus, et juba Rakveres kõvasti furoori tekitanud LGBT-kogukonna filmifestivali Festheart eestvedajad olid otsustanud korraldada Pärnu kultuurikeskuses Tempel kohaliku esilinastuse ameeriklaste filmiga "Metsikud ööd Emily seltsis", mis põhineb ameerika 19. sajandi poetessi Emily Dickinsoni kirjadel, jutustades tema armusuhetest teise naisega.

EKRE Pärnumaa ringkond otsustas korralikke linnakodanikke ette hoiatada, "millise" filmiga on neile pakutava näol tegemist, ja nimelt sel eesmärgil seisid mõned erakonna esindajad esilinastuse päeval kultuurikeskuse ukse ees.

"Meie võit, Pärnust ei saa homopealinna!" rõõmustas EKRE Pärnumaa ringkonna juht ja Pärnu linnavolikogu liige Helle Kullerkupp, kes oli koos mitme mõttekaaslasega tulnud enne seansi algust kultuuritempli ukse taha koosolekut pidama ja meelsust avaldama.

Хелле Куллеркупп
© Фото : Pärnu linnavalitsus
Helle Kullerkupp

Kuna Pärnu linnavalitsus ja Kohalike Omavalitsuste Liit on Kullerkupu sõnul andnud tänavu sellele kultuurikeskusele ühtekokku 16 000 eurot toetusraha, samal ajal kui näiteks Mihkel Lüdigi nimeline meeskoor sai vaid paarsada eurot, siis tahaks ta näha, kuhu nimelt see raha läheb.

LGBT andis EKRE olemasolule uue tähenduse

Filmilinastuse korraldajad võtsid EKRE liikmed ja nende toetajad vastu rahulikult aknast vaadates. Peagi astus ukse ees seisjatele ligi kultuurikeskuse juhataja, kes ütles, et selle maja seinte vahel toimub palju igasuguseid kontserte ja üritusi, mitte üksnes geifilmide seansse.

Vastuseks sõnas Helle Kullerkupp, et see klubi on väga räpane koht, kus käivad imelikud inimesed.

"See räpane urgas saab sellist toetust, aga kui kevadel küsisime lisaeelarvest Pärnu Eliisabethi kiriku pühapäevakooli laste bussisõiduks Varssavisse katolikule kogudusele küllaminekuks, siis 1200 eurot ei leitud," rääkis Kullerkupp.

Kogu selle aja valvas nurga taga politseipatrull. Kultuurikeskuse ukse ette kogunesid ka mõned mehed migratsioonivastase organisatsiooni Odini Sõdurid kohalike liikmete seast.

"Kui linnavalitsus sponsoreerib koos alkoholimüügi ettevõtetega noorte kooskäimise kohta, kus alkohol ja pederastia propageerimine on ühistegevusetegevuse osa, siis on siin linnavalitsuses midagi väga valesti," ütles Kullerkupp.

Festhearti korraldajad reageerisid oma filmiseansi läbikukkumisele Pärnus omalt poolt kibeda irooniaga. "Festheart tervitab EKRE Pärnu osakonna töökat rakukest ja tänab teid tähelepanu eest! Ühtlasi on meil hea meel võimaluse üle anda seoses teie kohalolekuga Pärnus uus tähendus teie olemasolule," kirjutasid nad filmifestivali veebilehel.

Loe lisaks:

Samal teemal

Riias toimus geiparaad Baltic Pride 2018
Tallinnas toimus Eesti ja ühtlasi ka Baltimaade esimene geiparaad
Geiparaadile oodatakse sadu inimesi
Helsingi geiparaadist võtsid osa ka lapsed ja noored
Geiparaad Tallinnas
Tagid:
gei, esilinastus, kultuurikeskus, film, Pärnu, LGBT

Peamised teemad