07:57 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
Relvastus (196)
58 0 0

Eesti ja Soome mereväe ühisõppuste Baltic Shield ootuses viisid Eesti mereväelaevad Osmussaare piirkonnas läbi lahinglaskmisi, et ühisõppustel riigi mainele mitte häbi teha.

TALLINN, 29. september — Sputnik. Peatselt algav Eesti ja Soome mereväe traditsiooniline ühisõppus Baltic Shield (Balti kilp) sundis Eesti mereväge oma lahinguoskusi värskendama.

Miinitraalija Admiral Cowan komandöri, kaptenmajor Tanel Kangro sõnul on see äsja laeva tulnud kolmekümnele ajateenijale esimene võimalus osaleda suurematel mereväeõppustel. 
Eesti ja Soome mereväe ühisõppused Baltic Shield algavad esmaspäeval, 30. septembril ja kestavad 4. oktoobrini. Õppuste käigus viiakse läbi laskmisi maapealsete ja õhusihtmärkide pihta, harjutatakse tegutsemist õnnetuste korral ja kahe riigi mereväelaste koostegutsemist, samuti öist navigeerimist saarestikus.

Учения ВМС Эстонии
© Estonian Defence Forces
Eesti mereväe õppused
Kokku osaleb Baltic Shieldil umbes kakssada mereväelast. Soome poolelt osalevad mereväelaevad Purunpää, Vahterpää ja Syöksy. Soome ja Eesti lähedus aitab kaasa mitte ainult mõlema riigi laevastiku ühistele mereõppustele, vaid ka salakaubaveo tõkestamisele.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et augusti lõpus pidas Soome toll kinni kaubalaeva, millel avastati oli üle miljoni salasigareti ja üle 1200 liitri kanget salaalkoholi. Deklareerimata kauba veo korraldamise kahtlusega peeti kinni Eesti kodakondsust omav laevakapten.

Salakaup toodi meritsi Saksamaalt ja oli mõeldud edasimüügiks Soomes. Esialgsete hinnangute kohaselt ulatus tasumata maksude ja lõivude kogusumma umbes 230 000 euroni.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Tallinnas mälestati hukkunud soomuslaeva "Russalka" meremehi
Venemaa merevägi jälgib Läänemerel USA laevastiku hävitajat
"Ohustatud" saared: NATO korraldab suured õppused Läänemerel
Algas mereväe seni suurim õppekogunemine Mere-siil
Pakril tehti demineerimistööde käigus kahjutuks 158 mürsku
Tagid:
lahingulaskmised, ühisõppused, merevägi, Soome, Eesti

Peamised teemad