00:31 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
52 0 0

Populaarsust koguv flashmob #TetrisChallenge, mille raames demonstreerivad eriteenistuste töötajad oma töövarustust, on jõudnud Eestisse — esimestena liitusid sellega kohalikud pääste- ja kiirabitöötajad.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Uus flashmob #TetrisChallenge tutvustab eri- ja sõjaliste teenistuste tööd ebatavalisest küljest, võimaldades heita linnulennult pilku kogu nende inventarile ja vormiriietusele. Eestis võtsid väljakutse esimesena vastu kiirabi ja Päästeameti töötajad, neile järgneb politsei.

Pöördeid koguva võrgu-flashmob'i olemus seisneb selles, et eriteenistuste töötajad ja sõjaväelased pildistavad ennast ja kogu oma töövarustust, olles ladunud selle hoolikalt asfaldile ristkülikute kujuliselt.

Et pilt tehakse alati ülalt, meenutavad inimesed ja asfaldile laotatud asjad kaugelt vaadates populaarse mängu Tetris figuure — sellest tuleb ka fleshmob'i nimi.

Hashtag'i #TetrisChallenge järgi saab sotsiaalvõrgustikest leida fotosid kogu maailmast, mis kujutavad tööriietes inimesi, nende autosid ja autode täielikku sisu. Flashmob ei ole jäänud tähelepanuta ka Eestis: esimestena liitusid sellega kiirabitöötajad ja Päästeamet.

"Just sellise varustusega sõidavad Tallinna Kiirabi autod tänavatel ringi ja on alati valmis Teid erakorralises olukorras abistama," seisab pealinna kiirabi avaldatud kolme foto kirjelduses. Fotodel on kujutatud kolme eri tüüpi auto sisu.

Varsti pärast kiirabitöötajaid võtsid teatepulga üle Tartu komando päästjad, kes seejärel andsid selle edasi Politsei- ja Piirivalveameti päästerühmale. Flashmob'i #TetrisChallenge käivitasid septembri alguses Zürichi politseinikud ja nende foto kogus üle 4500 meeldimise ehk "laigi".

 

Loe ja vaata lisaks: 

Tagid:
varustus, eriteenistus, kiirabi, Päästeamet, flashmob

Peamised teemad