01:00 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
54 0 0

President Kersti Kaljulaid avas Narvas loomeinkubaatori OBJEKT, millest korraldajate plaanide kohaselt peaks saama tõmbe- ja tugipunkt niihästi juba tegutsevatele kui ka alustavatele ettevõtjatele.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik, Jelena Valme. Kunagise tehase Baltijets vanas renoveeritud halduskompleksis avati ametlikult loomeinkubaator OBJEKT. Tseremoonial osales president Kersti Kaljulaid.

Благоустройство территории перед творческим инкубатором
© Sputnik / Елена Вальме
Tehase Baltijets renoveeritud halduskompleksis avati loomeinkubaator OBJEKT

"Visioonihommik presidendiga" – nõnda nimetasid inkubaatori juhid ametlikult tolle keskuse esitlust. Eesti president Kersti Kaljulaid osales koos Narva linnapea Aleksei Jevgrafoviga hommikuses arutelus teemal "Innovatsioon ja Ida-Virumaa areng".

Президент Эстонии и мэр Нарвы на открытии OBJEKTа
© Sputnik / Елена Вальме
President Kersti Kaljulaid ja Narva linnapea Aleksei Jevgrafov

"Narva loomeinkubaator tegutseb juba 2014. aastast saadik. Ning nüüd on meil olemas ka oma ruumid," ütles Sputnik Eestile loomeinkubaatori OBJEKT juhatuse liige Anton Ossipovski.

Mugavad toolid ja lauad arvuti kasutamise võimalusega, internetiühendus, innovaatiline seadmestik multimeedia-toodete loomiseks ja isegi sisustatud köögiga omal käel lõunaeine valmistamiseks. On monteerijatele käepärased arvutid ja projektorid, mis toimivad nutitahvlitena, kuid kuvavad kujutise otse seinale, ja trenažöörid e-sportlastele. Samaaegselt saab saali teenuseid kasutada mitu e-spordi meeskonda.

Здесь смогут реализовать свои идеи творческие предприниматели
© Sputnik / Елена Вальме
Loomeinkubaatori OBJEKT

Kusjuures kaugeltki kogu sisustus ei ole veel paigas ja nii mõneski ruumis jätkuvad veel remonditööd. Kuid võimalus loomeinimestel oma mõtet teoks teha, sellele uus arengusuund anda on Narvas juba avanenud.

Рабочие помещения
© Фото : Елена Вальме
Loomeinkubaatori tööruumid

Projekt õnnestus ellu viia Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toel. Oma projekte ellu viima ahvatleb Narva loomeinkubaator ka partnereid, keda esindasid Suurbritannia, Saksamaa ja Ameerika Ühendriikide saatkonnad ning Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Nagu ütles Anton Ossipovski, stardib OBJEKTis oktoobrikuust programm Boost North, kus partneriks on Skandinaaviamaade suurim investorite ja mentorite ühendus Startup Wise Guys. Programmi Boost North edukalt läbivatele ettevõtjatele avaneb tee koostööks investoritega oma edasise äritegevuse arendamiseks.

Антон Осиповский  на OBJEKTEe
© Sputnik / Елена Вальме
Anton Ossipovski

Esimese ürituse korraldas OBJEKT oma seinte vahel programmi Station Narva raames juba üle nädala tagasi.

20. septembril toimus veel remondijärgus majas konverents "Produtsentide turg", kus osalesid multimeediatööstusega seotud spetsialistid Eestist, Rootsist, Venemaalt. Ettekandega esinejate hulgas oli tuntud vene režissööt Aleksandr Sokurov.

Loe lisaks:

Samal teemal

Lõimumine rööbastele: Narva sõitis Eesti esimene keelrong
President töötab järgmisel nädalal Narvas
Trump ei aita: ameeriklased hirmutavad Tallinna ja NATO-t "Krimmiga Narvas"
Ametiühingujuht: riik vähendab tahtlikult Narva elanike arvu
Tagid:
EAS, ettevõtlus, Ida-Virumaa, Narva, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad