12:14 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Eesti uudised
lühendatud link
65 0 0

Eesti delegatsiooni juht Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) Maria Jufereva-Skuratovski pidas ettekande tööpagulastest, kes tema arvates on muutunud Ida-Euroopa jaoks väga tõsiseks probleemiks.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Oma ettekandes mainis Riigikogu liige suurt hulka Ukraina päritolu tööpagulasi, keda loendatakse juba miljonites. Jufereva-Skuratovski sõnul torkavad Ida-Euroopast töömigrantidena silma eriti ukrainlased — neid oli 2017. aastal statistika järgi ligi 4,5 miljonit. Neile lisandus 3 miljonit töömigranti Rumeeniast, 2,5 miljonit Poolast ja miljon Bulgaariast.

Saadiku arvates käib jutt väga tõsisest probleemist, mis puudutab ka Eestit.

"Meilgi on palju töömigrante Ukrainast ning paljud neist tulevad Eestisse koos perede ja lastega. On ette tulnud olukordi, kus mõnel töömigrandil ja nende lastel ei ole vajalikke registreerimisi ja lastel pole seega sisuliselt õigust koolis õppida ja lasteaias käia," ütles Jufereva-Skuratovski lisades, et see probleem tuleb lahendada "koostöös teiste riikidega".

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, ei ole töömigratsiooni teema arutamine Eesti delegatsiooni põhiülesanne. Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) täiskogu istungitel, mis algasid 30. septembril Strasbourgis, püüavad Eesti saadikud juhtida enamiku liikmesriikide tähelepanu olukorrale, mis on kujunenud pärast Venemaa delegatsiooni volituste täielikku taastamist. Sellest on varem teatanud Riigikogu pressiteenistus.

Seejuures ei kavatse Eesti assamblee tööd Ukraina saadikute eeskujul boikoteerida. Jufereva-Skuratovski arvates "selles keerulises olukorras on Eestil vaja osaleda dialoogis".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Politoloog: ukrainlased võivad hea tahtmise korral hõivata Eesti seestpoolt
Maasikakasvatajad eelistavad kohalikele võõrtöölisi
Mupo kaebas Tallinnas viibivate ukrainlaste peale: loobivad prahti maha ja sõidavad jänest
Eestis viibiv võõrtööjõud õpib oma õiguste eest seisma
Tagid:
probleem, töötajad, Ukraina, Maria Jufereva, ENPA, Eesti

Peamised teemad