12:56 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
80 0 0

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, aga ka sotsiaalministeerium tahavad olla kindlad, et siseminister Mart Helme ettepanekud ei tekita kohalikul tööturul probleeme ega avalda riigieelarvele survet.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Eesti siseminister Mart Helme ettepanekud värskendada kehtivat võõrtöölisi puudutavat seadust pole seni majandus- ja kommunikatsiooni- ega sotsiaalministeeriumis toetust leidnud.

Samal ajal lepiti projektis kokku välis- ja kultuuriministeeriumiga, mida juhivad Isamaa partei liikmed Urmas Reinsalu ja Tõnis Lukas.

Eelnõu kiitis heaks ka väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, EKRE liige Kert Kingo ja teine EKRE minister Martin Helme rahandusministeeriumist.

Ajakirjanikeni jõudnud selgituste kohaselt on ministeeriumidel uue seaduse vastuvõtmisega viivitamiseks omad põhjused.

Nii näeb majandus- ja kommunikatsiooniministeerium uues seaduseelnõus töölistele väljastatavate tähtajaliste elamislubade arvu märgatava vähenemise ohtu, mis raskendab ettevõtjatele välismaalaste töölevõtmist veelgi.

Sotsiaalministeerium soovib siseminister Helmelt rohkem teavet sellest, kuidas tema ettepanekud riigi sotsiaalseid kohustusi mõjutavad.

Milles on siseministri ettepanekute sisu

Selle aasta septembris tegi Eesti siseministeerium valitsusele ettepaneku kinnitada ka 2020. aastaks rändekvoot 1314 inimesele ehk 0,1%-le riigi püsielanikkonnast.

Uuenduseks on selliste kvootide väljastamine kahes osaks: 657 elamisluba aasta esimesel poolel ja sama palju aasta teisel poolel.

Siseminister Mart Helme esinemas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Siseministeerium usub, et sel viisil on võimalik ettevõtjate taotlusi kogu aasta peale jaotada, loomata viimaste aastate olukorda, kus kvoodid osutusid täidetuks juba aasta alguses.

Nagu teatas Sputnik Eesti, kolis märkimisväärne osa Baltimaade töövõimelisest elanikkonnast kasumlikumat tööd otsides Lääne-Euroopasse ning piirkonna kolm riiki seisid silmitsi terava tööjõupuudusega. Sellega seoses on Eesti hiljuti kogenud Ukrainast pärit tööjõu tõelist sissetungi.

Siseminister Mart Helme nimetas vabariiki tulnud ukrainlasi "Trooja hobusteks" ja ütles, et on juba asunud uurima küsimust, kuidas kaotada Eesti ja Ukraina vaheline viisavabadus.

Maksu- ja tolliamet kontrollib süstemaatiliselt kuritarvitusi, kui tööjõudu renditakse kolmandatest riikidest. Vastava korralduse andis Eesti rahandusminister Martin Helme.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Migratsioon Eestis

Lugege lisaks: 

Eesti keele õpe võõrtöölistele - ulmeline missioon

Igal aastal lahkub Tallinnast tuhandeid inimesi

Aafrikast pärit sisserändajad otsustati Euroopa Liidu riikide vahel ära jaotada

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Migratsioon Eestis
Tagid:
majandus, võõrtööjõud, Mart Helme

Peamised teemad