05:32 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
7810

Eesti võimude võetud kliimaneutraalsuse poliitika teeb muret kohalikele rahvuskonservatiividele, kes on kindlad, et asjatu keskkonnalembesus vähendab riigi ja tema NATO liitlaste kaitsevõimet.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik, Oleg Leontjev. Eestis jätkuva kliimaneutraalsuse eest võitlemise olulisus langeb järsult, kui algab sõda, mille osalised keskkonnaprobleemidest ei hooli, usub Eesti rahvuslik-konservatiivne väljaanne "Uued uudised".

Kuidas NATO tankide akusid laadima hakkab

Eesti valitseva koalitsiooni toetus EL-i pikaajalisele keskkonnastrateegiale erutab rahvuskonservatiive, kel on valitsuses viis ministrikohta. Nende arvates on sõja korral Eesti sõjaväelased ja nende NATO liitlased elektrimootoritega tankidel ja biokütustel töötavail hävitajatel ebasoodsamas olukorras võrreldes võimaliku vaenlase vägedega, kes keskkonna puhtuse nimel "vaeva ei näe".

Väljaanne tuletas meelde, et relvajõududel on tohutu autopark, mis vajab maastiku ületamiseks võimsaid mootoreid ja kütust, mis võimaldab neil toimetada ka ekstreemsetes tingimustes. Seda tehnikat kasutavad sõjaväelased peavad pidevalt harjutama ja seetõttu ka "keskkonda saastama".

"Kas kliimavõitlejad kavatsevad oma tähtaegadeks sõjad lõpetada? Või sunnivad nad sõjaväelasi tankidel aeg-ajalt juhtmega akusid laadima? Kas kliimaliikumine Extinction Rebellion saadab oma aktivistid Süüria rinnetele protesteerima saastamise vastu sõdimise kaudu?" küsisid "Uued uudised" retooriliselt.

Väljaande väitel on just sõjad, mida inimkond ei ole suutnud (ja tõenäoliselt ei suudagi) lõpetada, kliimaneutraalsuse üks suurimaid vaenlasi ja isegi Greta Thunberg ei saa seda fakti muuta.

Terroristide pommid ei säästa ka "kliimapäästjaid"

"Kuidas hakkab kliimaneutraalsus mõjutama NATO liitlaste ja sealtkaudu ka Eesti kaitseväe tehnikat, edasi ka kaitsevõimet ja julgeolekuolukorda? Sest võib täiesti kindel olla, et Vene (Põhja-Korea, Hiina, Iraani jt) kindralid oma lahingumasinate mootoreid keskkonnasõbraliku solkkütusega rikkuma ei hakka. Ei ole aga sugugi võimatu, et Saksamaa seevastu hakkab nõudma mittesaastavaid (keskkonnaneutraalseid) tanke või sõjalaevu," süvendas väljaanne hirmu.

Samal ajal, rõhutasid Eesti rahvuskonservatiivid, "hoiab Prantsusmaa tuhandeid sõdureid (ja nende kasutatavat tehnikat) tänavatel, kaitsmaks ühiskonda islamistide eest, kelle pommid kisuvad võrdselt ribadeks nii veganeid, kliimavõitlejaid, sallivuslasi, rändepakti toetajaid kui ka teisi Lääne ühiskonna produkte, kes nõuavad nüüd juba barrikaadidel lammutavaid kliimaotsuseid".

"Sest kus maailma otsas uus sõda ka ei puhkeks, lakkavad seal kohe olemast kõik need läänelikud pseudoõilsad "väärtused" ja absurdsed kampaaniad," lõpetas väljaanne.

Kliimavõitlus ei takista NATO paisumist

Eesti rahvuskonservatiivide mure NATO võitlusvõime ja julgeoleku pärast võib olla kiiduväärne, kuid ilma igasuguse aluseta.

Põhja-Atlandi alliansi olemasolu ajal ei ole NATO kindralid keskkonnaprobleemide ettekäändel ühtki sõjalist operatsiooni tühistanud.

Isegi Greta Thunbergi kõiki sõnavõtte sisaldav kogumik ei mõjutaks kuidagi arvukate NATO õppuste läbiviimist Venemaa piiril.

Pärast NATO-le vastukaaluks loodud Varssavi pakti kokkuvarisemist neelas allianss enam kui tosin Euroopa riiki ja kõrvaldas oma kätega vööndi neutraalsetest maadest, laienedes otse Venemaa piiridele.

Kremli sõnul teab NATO seda kõike väga hästi ja kasutab "Vene kolli" ettekäändena oma vägede viimiseks Venemaa piiridele võimalikult lähedale.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
keskkond, Eesti, Venemaa, sõda, sõjaväetehnika, tank, biokütus

Peamised teemad