17:43 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
9810

"Missis Euroopa 2019" tiitli võitnud Ljudmila Karpikova ja modelliagentuuri Angel Models direktriss Anna Mikkonen paljastasid Sputnik Eesti pressikeskuses iludusvõistluste lavataguseid saladusi.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud kohtumisel jagasid Missis Euroopa 2019 tiitlit kandev tallinlanna Ljudmila Karpikova ja modelliagentuuri Angel Models direktriss Anna Mikkonen oma muljeid iludusvõistlusest, rääkides põhjustest, mis naisi sellel osalema sunnib.

В пресс-центре Sputnik Эстония в формате пресс-конференции  встреча с победительницей европейского конкурса красоты Mrs. Europe 2019 Людмилой Карпиковой и с Анной Микконен, директором агентства Angel Models Agency
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti pressikeskuses pressikonverentsi formaadis toimunud kohtumine Euroopa iludusvõistluse Missis Euroopa 2019 võitja Ljudmila Karpikova ja Angel Models Agency direktrissi Anna Mikkoneniga

Ljudmila Karpikova viimaste aastate tegevus on olnud seotud Eesti Naisteklubiga. Ljuda sõnul ümbritsesid teda seal nutikad, kaunid naised, kellelt oli, mida õppida. Üheks neist osutus Anna Mikkonen. Mõistes, et nende huvid langevad kokku, lõid naised modelliagentuuri Angel Models. Peagi tekkis Ljudmillal soov ka iseend iludusvõistlustel proovile panna.

Ilmselt mõtte jõud toimis – ja Ljudmila unistus sai teoks: ta naasis Hispaania võistluselt tiitliga "Mrs. Europe 2019". Seega on järgmisel aastal võimalus antud iludusvõistlust võõrustada juba Eestil.

Sputnik Eesti pressikeskuse külalised rääkisid, et Hispaanias osales konkursil 24 naist peaaegu 20 riigist. Ürituse tingimuste kohaselt peab igal taotlejal olema mitu last. Ljudmilal endal on neid kaks.

Vanusepiiranguid ei olnud, märkis Anna Mikkonen. Konkursil "Missis Euroopa" võis osaleda iga lastega abielunaine. Vanim oli tema tähelepanekute järgi umbes 60-aastane.

Võistlusel tuli valida vajalik varustus – talendikonkursil tarvis, rahvarõivad, kokteilikleit. "Mul vedas – mind toetasid kohalikud disainerid, kes selleks oma rõivaid pakkusid," sõnas Karpikova.

Корона победительницы европейского конкурса красоты Mrs. Europe 2019, которую в этом году завоевала  Людмила Карпикова
© Sputnik / Вадим Анцупов
Euroopa iludusvõistluse Missis Euroopa 2019 võitja kroon, mille sel aastal võitis Ljudmila Karpikova

Kuid peamine on võistlusteks vaimselt valmis olla. Mistahes kleit näeb naise seljas kaunis välja, kui ta ise on enesekindel ja tunneb end pingevabalt. Ljudmila sõnul toetasid tema iludusvõistlusel osalemise otsust kõik sugulased.

Ilu ja vägivald kokku ei sobi

Konkursi üks ülesandeid on tähelepanu juhtimine perevägivalla küsimusele ja iga osaleja koostas sel teemal videoettekande. Ludmila rääkis vägivalla olukorrast Eestis ja tõi välja võimalusi olukorra parandamiseks.

"Tegin ka probleemi kajastavate T-särkide sarja ja panin need veebisaidil müüki. Meil oli soov annetada 50% nende müügituludest koduvägivalla ohvrite naiste toetamise ühingule Eesti Naisliit," sõnas Karpikova.

Победительница европейского конкурса красоты Mrs. Europe 2019 Людмила Карпикова демонстрирует футболки с картинками против домашнего насилия
© Sputnik / Вадим Анцупов
Euroopa iludusvõistluse Missis Euroopa 2019 võitja Ljudmila Karpikova näitab perevägivalla vastaste piltidega T-särke

Pärast koduvägivalla vastaste ettekannete kuulamist mõistis ta, et olukord Eesti ei erine palju situatsioonist teistes riikides. Väljakutse on aktuaalne kõikjal, kuid inimesed püüavad sellest mitte rääkida.

Terve selle aasta peab Ljudmila Karpikova täitma naiste perevägivalla eest kaitsmise missiooni ja kandma tiitlit "Missis Euroopa 2019" suurima lugupidamisega selle suhtes.

Iluduskonkursid tõstavad enesehinnangut

Anna Mikkonen on ise korduvalt sellistel võistlustel osalenud. Ta märkis, et see tõstab enesehinnangut ja tõestab, et puudega last kasvatav naine (just nii on see Anna perekonnas) võib samuti täisväärtuslikku elu elada. "Ma näen, kuidas taastusravikeskusesse viivad oma lapsi emad, kes on täielikult pereprobleemidesse vajunud ega pane ümbritsevat elu tähele. Toimub nende moraalne läbipõlemine," ütles Anna.

Eelmisel aastal võitis Anna Mikkonen Missis Euroopa konkursil "Euroopa ema" tiitli.

Kui me räägime tema ja Karpikova tegevusest Eestis, siis korraldasid nad lisaks vanaemade konkursi, aga ka "Size+", sest mood eemaldub vaikselt "kõhnuse normist" ja loob rõivastiile erineva suurusega figuuridele. Samuti, lisas Karpikova, toimusid võistlused abielus ja vallalistele naistele ning teismelistele.

Победительница европейского конкурса красоты Mrs. Europe 2019 Людмила Карпикова и директор агентства Angel Models Agency Анна Микконен (слева)
© Sputnik / Вадим Анцупов
Euroopa iludusvõistluse Missis Euroopa 2019 võitja Ljudmila Karpikova ja Agentuuri Angel Models direktriss Anna Mikkonen (vasakul)

"Naised löövad pärast selliseid võistlusi õide. Kui nad on professionaalide poolt riidesse pandud ja meigitud, näevad nad end "teisest küljest" – ilusate ja enesekindlatena. Naised väljuvad igapäevasest rutiinist ja tänavad meid, öeldes, et võistlus oli nende elu jaoks nagu sõõm värsket õhku," sõnas Karpikova.

Vaata kogu ürituse videot siit

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Miss Universumiks sai filipiinlanna Catriona Gray
Võta pada maha ja pane kroon pähe: Missis Globe'i kaunitarid iludusvõistlustest
Missis Globe 2018 osaleja sütitas Sputnikut kõhutantsuga
Väljakutse ühiskonnale: "Missis Euroopa" iludusvõistluste tagamaadest
Rahvusvärvides kostüümid iludusvõistlusel Miss Universum 2018
Tagid:
vägivald, Eesti, Euroopa, Sputnik Eesti pressikeskus, iludusvõitlus

Peamised teemad