12:50 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
31501

Sotsiaalminister Tanel Kiik ei näe Eesti LGBT Ühingu projektide riigieelarvelises rahastamises midagi halba — tema arvates ei ole konservatiivide rünnakud selle vastu millegagi põhjendatud.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Riiklikku rahastust tohivad taotleda kõik organisatsioonid ja LGBT Ühing ei ole erand. Sellest andis mõista sotsiaalminister Tanel Kiik oma vastuses Eesti konservatiivide kriitikale, kes on nördinud selle üle, et riik toetab seksuaalvähemusi.

Varem on rahandusminister ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme avalikult teatanud, et "radikaalsest ideoloogilisest programmist lähtuvate ühiskonnalõhestajate riiklik rahastamine on täiesti lubamatu" tema erakonna jaoks. Seejuures viitas ta eeskätt Eesti LGBT Ühingule, kelle aktivistid on tema arvates sageli "kõige ägedamad valitsusvastased protestijad".

Neid kriitilisi avaldusi kommenteerides märkis Tanel Kiik, et Sotsiaalministeerium teeb tööd sadade erinevate Ühingute ja asutustega ja neil kõigil on õigus taotleda riigipoolset toetust oma ideede ja projektide elluviimiseks. LGBT Ühingu esiletõstmine toetusetaotlejate nimekirjast on ministri meelest vastuvõetamatu.

Kiik rõhutas, et mullu eraldas riik 2019. aastaks ühele LGBT Ühingu projektile kõigest 96 000 eurot, aga kokku jagati 3,8 miljonit eurot 80 projektile.

LGBT rahastamine kasvab

Sputnik Eesti on kirjutanud, et EKRE esindajad on Eesti LGBT organisatsioonide projektide riigieelarvelist rahastamist varemgi kritiseerinud. Muide, nende rahulolematus on põhjendatud statistikaga: tingimustes, kus Eestis on teravaks probleemiks sündimuse suurendamine, kasvab LGBT aktivistide riiklik rahastus aasta-aastalt geomeetrilises progressioonis.

Kui 2013. aastal eraldati nendeks eesmärkideks kõigest 6 000 eurot, siis 2019. aastaks juba 96 000 eurot. Kusjuures jutt käib ainult Eesti LGBT Ühingu toetamisest. Sotsiaalministeerium on eraldanud suuri summasid ka teistele "samasooliste suhete propageerijatele": näiteks on 60 000 eurot saanud MTÜ Oma Tuba portaali Feministeerium laiendamiseks, veel 92 000 on eraldatud Eesti Inimõiguste Keskusele, kes kaitseb aktiivselt seksuaalvähemuste huve.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eesti saaks sõja korral Soomelt tuge ainult gei-presidendilt
Euroopa kohus: Venemaa rikub seksuaalvähemuste õigusi
Uus arvamusliider ennustab Venemaale katastroofi. Ja mitte ainult talle
Venemaa LGBT kaheldav võit
Tagid:
EKRE, toetus, sotsiaalministeerium, LGBT, Eesti

Peamised teemad