16:05 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
65 0 0

Ainus maanteesild, mis ühendab Venemaa Ivangorodi Eesti Narvaga, suletakse osaliselt remondiks, nii et oote- ja piiriületuse aeg võivad pikeneda.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Viimati remonditi silda peaaegu kümme aastat tagasi, seega pole üllatav, et teekate on selle aja jooksul kulunud. Remonttööde ajal on liikumine silla kummalgi poolel vaheldumisi blokeeritud. Sõitmiseks eraldatakse kaks erisuunalist rada.

Remondi käigus eemaldavad ehitajad vana teekatte ja paigaldavad uue asfaldi. Silla esimene pool on kavas sulgeda enne 18. oktoobrit, teine ​​- nädala jooksul, see tähendab 21. oktoobrist kuni 25. oktoobrini. Pärast seda - oktoobri lõpust detsembri lõpuni - alustatakse Eesti poolele pealesõiduplaadi ja tugiseina ehitust.

Töö ajal suunatakse liiklus tööpiirkonnast ümber. Sõpruse silla ehitustöid teostab Tref Nord, tööde maksumus on 355 000 eurot.

Paljud turistid, kelle voog kasvas pärast seda, kui Venemaa võttis kasutusele Peterburi ja Leningradi oblasti külastamiseks tasuta elektroonilised viisad, peavad sellega leppima ja oma reiside kavandamisel arvestama.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et tasuta elektroonilist viisat taotlevad välisriikide kodanikud saavad Eestist Peterburi ja Leningradi oblastisse reisida ainult Narva kaudu.

Unistus jääb unistuseks

Viimati tehti umbes 60 aastat tagasi ehitatud 162 meetri pikkuse silla kapitaalremont 2010. aasta lõpus. Sellele kulus 1 746 500 eurot. Suurem osa sellest summast saadi Euroopa Liidu vahenditest. Siis ehitati üle Narva jõe ka eraldi raudteesild.

Sõpruse sild on endiselt ainus jalakäijate ja maanteesild Venemaa ja Eesti vahel. Madala läbilaskevõime tõttu tekivad seal sageli autode järjekorrad. Teise silla ehitamisest on räägitud juba peaaegu 20 aastat, kuid seni pole naaberriigid konkreetseid kokkuleppeid saavutanud.

Lugege lisaks:

Samal teemal

E-viisaga Piiterisse: kas Eesti bussifirmad tulevad reisijate tulvaga toime?
Eesti juhib — esimesed kokkuvõtted tasuta e-viisade taotlemisest
E-viisa murdis lahti laia värava Eesti katsetesse end Venemaast eraldada
Eesti tähestiku tähed nimes võivad raskendada Venemaa e-viisa saamist
Tagid:
EL, remont, autosild, Narva

Peamised teemad