20:55 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Eesti uudised
lühendatud link
78 0 0

Esmakordselt Eesti ajaloos toimus otsesuhtlus riigi valitsusjuhi ja selle elanike vahel. Järgides viimaste aastate poliitilist moodi, vastas Jüri Ratas eestimaalaste küsimustele, mis ilmusid tema lehele sotsiaalvõrgustikus Facebook.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Peaminstri suhtlus lugejatega otse-eetris kestis umbes pool tundi – kell 15.30-16.00. Oma lemmikviisil vältis peaminister keerulisi teemasid, andes konkreetsed vastused küsimustele, milles ta oma seisukoha juba varem sõnastanud oli. Ratas väljendas lootust, et selline suhtlusvorm muutub traditsiooniliseks.

Vestluse alguses ütles peaminister, et on saanud palju isiklikke küsimusi – perekonna ja laste kohta, samuti avaldusi valitsuse toetuseks ja heakskiitu, mille eest ta saatjaid eraldi tänas.

Ratasele meeldis küsimus, millist kingitust ta jõuludeks ootab. "Kingitus ei tohiks olla kallis, kuid see peaks olema oluline," vastas peaminister.

Miks inimesi pensionide tõstmisega tüssati

Pensionärid küsisid, kuipalju pension konkreetselt suureneb, süüdistades Ratast selles, et valimiskampaania ajal lubas tema juhitud Keskerakond tõsta pensione saja, tõstis aga vaid 45 euro võtta. Peaminister vastas, et see on alles esimene samm partei valimislubaduste täitmise suunas.

Eesti elanik Larissa küsis peaministrilt, miks ei loeta Eestis sajaprotsendilise puudega inimese hooldamist tööks, ei maksta selle eest toetust ega arvestata tööstaaži. Larissa sõnul hoolitseb ta oma autoõnnetusse olnud mehe eest ja see võtab tal aega pea 24 tundi ööpäevas. "Kas see pole siis tõesti töö?" küsis ta.

Ratas vastas, et ka tema arvates tuleks koduhooldus koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega seadustada.

Ei saanud läbi ka päris ilma lõbusate olukordadeta. Üks sotsiaalvõrgustiku kasutajatest kirjutas otseülekande ajal oma kommentaaris, et tal hakkas Ratase sõnadest paha. Peaminister polnud kah suu peale kukkunud ja soovitas, et teravmeelitseja lõpetaks saate jälgimise lõpetamisega enda piinamise.

Sputnik Eesti küsimusele Ratas ei vastanud 

Sputnik Eesti peatoimetaja Yelena Cherysheva kasutas samuti antud võimalust ja esitas Jüri Ratasele kaks küsimust:

"1. Millal Te tühistate Eesti ametnikele antud keelu suhelda Venemaale kuuluva meediakanaliga Sputnik Eesti ja annate talle juurdepääsu ametlikule teabele? 2. Milliseid samme astub Eesti valitsus ELlt põlevkivielektrijaamade sulgemise hüvitamiseks?"

Sputnik Eesti peatoimetaja küsimustele jättis Jüri Ratas vastamata.

Lugege lisaks: 

Tagid:
ühiskond, otseülekanne, otseliin, Jüri Ratas

Peamised teemad