08:44 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)
10410

Pool aastat pärast Moskva-reisi on president Kersti Kaljulaid endiselt kindel, et näeb Eestis ka Venemaa juhti Vladimir Putinit. Seda tõendab talle saadetud kutse osaleda Tartus soome-ugri rahvaste kongressil.

TALLINN, 15. oktober — Sputnik. President Kersti Kaljulaid kutsus Tartusse soome-ugri rahvaste maailmakongressile kolm presidenti – kutse saadeti ka Venemaa juhile Vladimir Putinile. Esmakordselt teatas Kaljulaid oma soovist näha oma Venemaa kolleegi Eestis aprillikuise Moskva-visiidi ajal.

Tartus Eesti Rahva Muuseumis 17.–19. juunini toimuval kongressil käsitletakse lisaks keele säilitamisele ja edasiandmisele kliimamuutuste mõju rahvastele ja kultuuri innovatsiooni küsimusi.

"Mul on heameel, et maailmakongress leiab sel korral aset Eesti Rahva Muuseumis, mis oma soome-ugri püsiekspositsiooniga annab ülevaate meie ühisest ja rikkalikust pärimuse varamust," kirjutas Kaljulaid. Ta lisas, et kongress annab hea võimaluse üheskoos arutada soome-ugri rahvaste kultuuripärandi hoidmist muutuvas maailmas.

President Kaljulaid kutsus kõiki kolme riigipead samaaegselt Eestisse ka kahepoolsele visiidile. "Nii saame jätkata konstruktiivseid arutelusid, mis loodetavasti aitavad kaasa meie riikide teineteisemõistmisele, süvendavad kahepoolseid heanaaberlikke suhted, koostööd Läänemere regioonis ning maailmalaval laiemalt," selgitas riigipea. Suulised kutsed on riigipeadele edastatud juba varem.

Vladimir Putin ja Kersti Kaljulaid
© Sputnik / Владимир Астапкович

Sputnik Eesti on kirjutanud, et esmakordselt teatas president Kaljulaid oma soovist näha oma Venemaa kolleegi Eestis aprillikuise Moskva-visiidi ajal.

Kremlis toimunud Eesti ja Venemaa presidentide kohtumine osutus igati edukaks. President Kaljulaid kinnitas, et tegu oli väga hea kohtumisega, kus ka keerulisematel teemadel räägiti pikalt ning vastastikku lugupidamist üles näidates - vaatamata sellele, et esindati vägagi erinevaid seisukohti.

Kaljulaidi sõnul lepiti lisaks kokku, et suhtlemist jätkatakse edaspidi kõikidel tasanditel ning et lisaks kutsus ta president Putini 2020. aasta juuniks Eestisse soome-ugri kaheksandale maailmakongressile.

1992. aastast iga nelja aasta tagant vaheldumisi Venemaal, Ungaris, Soomes ja Eestis toimuvatel soome-ugri rahvaste kongressidel on alates 2000. aastast Soome, Ungari ja Eesti presidendid alati ka kohal viibinud. Venemaa riigipea Dmitri Medvedjev osales kongressil 2008. aastal Hantõ-Mansiiskis.

Lugege lisaks: 

Teema:
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)

Samal teemal

President Kaljulaidi visiit Moskvasse
Tagid:
poliitika, kongress, soome-ugri, Tartu, Sauli Niinistö, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad