04:18 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Eesti uudised
lühendatud link
47 0 0

Siseminister Mart Helme rahustas korrakaitsjaid - koondamisi politseis ei tule. Veelgi enam, reapolitseinike palgad tõusevad.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Siseminister Mart Helme selgitas kohtumisel politsei- ja piirivalveameti ametiühingujuhi Aivar Rahega olukorda seoses järgmise aasta eelarvega. Eelkõige oli arutelu keskmes õiguskaitseametnike arvu võimalik vähendamine.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher teatas augustis võimalikest koondamistest politseis. Ta selgitas tookord, et kuna valitsus tegi ministeeriumidele ülesandeks kulusid vähendada, toob see paratamatult kaasa töökohtade vähendamise politseis.

Vormikaamerad aitavad politseinikel tõendeid hankida, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Rahandusminister Martin Helme, kes rahandusministrina asendas tollal siseministrit, eitas Vaheri avaldust ja ütles, et politseiameti peadirektori suhtes on algatatud distsiplinaarmenetlus seoses usalduse kaotamisega. Vaher keeldus kategooriliselt vabatahtlikult tagasi astumast.

Puhkenud skandaal ohustas valitsuskoalitsiooni ühtsust ja põhjustas peaminister Jüri Ratase umbusaldushääletuse parlamendis. Umbusaldus ei läinud hääletusel läbi. Pärast eravestlust Mart ja Martin Helmega ütles valitsusjuht, et nende konfliktis Vaheriga on pandud punkt.

Septembri lõpus leppis valitsus kokku 2020. aasta riigieelarve eelnõu, mille kohaselt on siseministeeriumis palgafondi suurendamiseks ette nähtud 7 miljonit eurot.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Politsei tähistas oma sajandat juubelit
Elmar Vaher politsei sajandal juubelil: siseneme kohe kriisiaega
Peaminister: Vaheri tagandamiskatse oli täiesti lubamatu
Tagid:
majandus, palgatõus, palk, politseinik, siseministeerium, Mart Helme

Peamised teemad