17:29 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)
83 0 0

Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi kutset Venemaa president Vladimir Putinile külastada Tartus toimuvat VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi kommenteeris Sputnik Eestile Venemaa rahvusvahelise humanitaar- ja poliitikauuringute instituudi ekspert Vladimir Bruter.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Vladimir Bruteri sõnul on Eesti Nõukogude-järgsete Balti vabariikide seas alati silma paistnud. "Eesti ei ole kunagi olnud koalitsioonis Läti ja Leeduga kasvõi seetõttu, et Eesti majanduslik olukord on palju soodsam," sõnas ta.

Владимир Брутер
© Sputnik /
Vladimir Bruter

Ekspert tuletas meelde, et Eesti ei kannata rahvastiku äravoolu ja majandusprobleemide all nii palju kui tema Balti naaberriigid. Pealegi ei toeta praegune Eesti valitsus venekeelse hariduse kaotamist riigis.

Teisalt usub Bruter, et Eesti president Kersti Kaljulaidi visiit Moskvasse oli "ebaõnnestunud ja provokatiivne" ning pärast visiiti lubas ta endale "üsna ebameeldivaid ja vastuvõetamatuid narratiive, mis ei tule poolte suhtele kasuks".

"Seetõttu ei saa rääkida mingist presidentidevahelisest soojenemisest, selleks pole mingit alust," ütles ta. Eksperdi sõnul on Venemaa presidendi Vladimir Putini visiit soome-ugri rahvaste VIII maailmakongressile täiesti võimalik, kuna Venemaal elab palju nende rahvaste esindajaid - "rohkem kui kogu Eesti elanikkond kokku".

Politoloog Eduard Tinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Sellistel üritustel osalemine on alati positiivne ja sellel ei pruugi olla Kaljulaidiga mingit seost. Lõppkokkuvõttes määrab sellel osalemise ulatuse ja vormi Venemaa," lõpetas Vladimir Bruter.

Eestisse oodatakse korraga kolme presidenti

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 15. oktoobril kutsus president Kersti Kaljulaid Tartus toimuvale soome-ugri rahvaste maailmakongressile korraga kolm presidenti: Venemaa liidri Vladimir Putini, Soome presidendi Sauli Niinistö ja Ungari presidendi Janos Aderi.

"Nii saame jätkata konstruktiivset arutelu, mis loodetavasti aitab meie riikidel üksteist paremini mõista, süvendada kahepoolseid heanaaberlikke suhteid, aga ka koostööd Läänemere piirkonnas ja rahvusvahelisel areenil," selgitas Eesti president.

Eelseisvast kongressist rääkides märkis Kaljulaid, et see "annab suurepärase võimaluse arutada koos soome-ugri rahvaste kultuuripärandi säilimist muutuvas maailmas".

Soome-ugri rahvaste kaheksas kongress toimub tuleval aastal 17.-19. juunini Tartus Eesti rahva muuseumis. Esmakordselt teatas Kaljulaid soovist kutsuda oma Venemaa kolleeg Eestisse aprillikuise Moskva visiidi ajal.

Vladimir Bruteri venekeelset intervjuud saate kuulata siit:

Брутер рассказал, почему визит Путина на финно-угорский конгресс вполне уместен

Lugege lisaks:

Teema:
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)

Samal teemal

Kaljulaid kutsus Putini Eestisse
Tagid:
kongress, soome-ugri, Tartu, Eesti, Venemaa, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad