16:19 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
239 0 0

Eesti kaitsejõud täpsustasid nende reservväelaste arvu, kes mitmesugustel põhjustel ei reageerinud kutsele tulla välkkogunemisele.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Eesti kaitsejõududes tehakse kokkuvõtteid reservväelaste välkkogunemisest Okas 2019. Kogunemispunktidesse saabunute arv osutus enam kui seitsmesaja inimese võrra planeeritust väiksemaks.

Kokku oli saadetud 2170 kutset, millest adressaadini jõudis 1902, teatab ERR. Kokkuvõttes saabus kogunemispunktidesse ainult 1464 reservväelast.

Vabastuse osavõtust õppekogunemisel sai 160 inimest. Eesti kaitsejõudude andmetel eiras kutset välkkogunemisele 268 reservväelast. Täiendavalt puudunud 278 inimese kohta kommnetaari ei lisatud.

Nüüd tegeldakse riigikaitseametkonnas nende mitteilmumise põhjuste väljaselgitamisega.

Kui "kõrvalehoidjate" selgitused loetakse väheveenvaks, ähvardavad neid sanktsioonid.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kuulutasid Eesti kaitsejõud reservväelaste välkkogunemise Okas 2019 välja 15. oktoobril ja see kestis 20. oktoobrini. Kogunemist külastas president Kersti Kaljulaid.

"Sedalaadi õppused on üliolulised, sest raske on leida efektiivsemat ja realistlikumat moodust meie reservarmee ja mobilisatsioonisüsteemi reageerimiskiiruse testimiseks," ütles ta.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд на учениях Okas 2019
© Estonian Defence Forces
Eesti president Kersti Kaljulaid õppekogunemisel Okas 2019

Õppekogunemise Okas 2019 eesmärk on kontrollida väeüksuse valmisolekut, samuti seda, kui efektiivselt toimib käsuliin alates sellekohase otsuse vastuvõtmisest valitsuse poolt ja lõpetades vahetult reservväelaste kogunemisega.

2018. aastal oli menetlesid Eesti kaitsejõud üle 400 asja, mis olid seotud kutse saanud reservväelaste mitteilmumisega õppekogunemisele Siil.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Balti militarismi tunnused: tundmatud droonid, huupi lendavad mürsud ja raketid
USA peaks enne Euroopas õppuste läbiviimist sada korda mõtlema
Tagid:
sõda, Eesti kaitsevägi, osalusprotsent, Eesti, õppused

Peamised teemad