13:50 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
51 0 0

Terava bussijuhtide nappuse tõttu lükkasid linnavõimud määramata ajaks edasi viie uue bussiliini avamise.

TALLINN, 21. oktoober— Sputnik. Tallinn kavatses sel aastal avada viis uut bussiliini ja pikendada olemasolevaid, kuid bussijuhtide vähesus sundis linnajuhte ühistranspordi arengukavadesse muudatusi tegema. Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul oleks linn valmis kohe tööle võtma vähemalt 50 bussijuhti, kuid soovijaid pole.

Novikovi sõnul on pealinna bussijuhtide põhibrutopalk 1250–1300 eurot kuus, millele lisandub tasu ületundide eest ja lisaks on ees ootamas ka viieprotsendine palgatõus. Kui linn tõstaks palka veelgi, siis see olukorda ei päästaks, sest autojuhtide arv riigis ei muutu, ütles abilinnapea.

Novikovi sõnul ületab bussijuhtide keskmine vanus 50 aastat, mis tähendab, et igal aastal läheb keegi pensionile ja probleem süveneb veelgi.

Praegu töötab Tallinnas umbes 1100 autojuhti, neist 900 juhib busse. Trammi- ja trollijuhtide puudust pole, kuid bussijuhte napib.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et augustis läksid oma palgaga rahulolematud bussijuhid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ette piketeerima. Osalejad nõudsid bussijuhtide miinimumpalga tõstmist praeguselt 945 eurolt 1200 euroni kuus.

Ka transporditöötajate ametiühing pöördus maanteedeameti ja majandusministeeriumi poole palga tõstmiseks vajaliku lisaraha saamiseks, kuid bussijuhtidele vastu ei tuldud. Kui ühistransporditöötajate nõudmisi ei täideta, ei välista nad 2020. aastal üleriigiliste streikide korraldamist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Uuring: Tallinna ühistransport sõiduautodega konkureerida ei suuda
Palk ei ole noorte bussijuhtide jaoks ahvatlev
Ametiühing: riik peab leidma raha bussijuhtide palgatõusuks
A2 või B1: millist kategooriat on bussijuhtidel tegelikult tarvis
Tagid:
streik, palk, kaadrinappus, bussijuht, Tallinn

Peamised teemad