17:28 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Eesti uudised
lühendatud link
96 0 0

Eesti maksu- ja tolliameti tegevuse tulemusel likvideeriti riiki toodud ülipuhta kokaiiniga kaubelnud narkogrupp.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Mitte raamatutolmu, vaid ülipuhast kokaiini sai sisse hingata Eesti narkodiilerite koduraamatukogu köidetest, mille kaante vahele meelemürk peidetud oli.

Eesti Vabariigi maksu- ja tolliameti juurdlusosakonna operatsiooni tulemusel peeti ERR-i andmetel kinni seitse inimest, sealhulgas mitmed Eesti kodanikud. Neid kõiki kahtlustatakse narkootikumide salakaubaveos ja müügis Eesti turul.

Kinnipidamiste käigus konfiskeeriti kilogramm puhast kokaiini ning läbiotsimiste käigus leiti mitmesuguseid narkokaubanduses kasutatavaid spetsiaalseid tarvikuid: kaalusid, spetsiaalseid kilekotte jne. 

Tänu kogutud tõenditele leidsid uurijad, et kõigil Eesti narkogrupi liikmetel olid selgelt määratletud rollid. Sinna kuulusid organisaatorid, kullerid, pakendajad ja kohalikud edasimüüjad.

Elu on muutunud paremaks, elu on muutunud "lõbusamaks"

Korrakaitsjad ei pidanud meelega piiril tuvastatud kullereid kohe kinni, soovides nende kaudu narkogrupi ülejäänud liikmeteni jõuda. Edasiste uurimistoimingute tulemusena tuvastati veel kaks kuritegeliku rühmituse organisaatorit.

Üks neist tabati juuli lõpul Frankfurdi lennuväljal ja teine, kes viibis pikka aega Türgis, vahistati mõni päev tagasi Eestis. 

Для перевозки наркотиков использовались книги
© Фото : Riigiprokuratuur
Kokaiini veoks kasutatud raamatud

Kinnipeetud narkodiilereid kahtlustatakse kokaiini müügis väga suure kriminaaltulu saamise eesmärgil. Üht narkogrupi liiget ähvardab 6 kuni 20 aastane või isegi eluaegne vangistus.

Maksu- ja tolliameti ning keskkriminaalpolitsei töötajad on alates 2019. aasta algusest vahistanud mitu inimest, keda kahtlustatakse ülipuhta kokaiini käitlemises vähemalt ühe kilogrammi suuruses koguses.

Ametiasutuste sõnul on kallima narkootikumina liigitatava kokaiini käibe suurenemine seletatav Eesti elanike elatustaseme paranemisega.

Kellele kokaiin, kellele fentanüül

Sputnik Eesti juba kirjutas, et viimane uimastikaubanduse kõrgetasemeline juhtum oli viie eestlase kinnipidamine ja USA-sse saatmine, kelle seas olid kuulsad karate sportlased, keda süüdistati enam kui viie kilogrammi fentanüüli ja selle erinevate vormide – mida tuntakse ka elevantide ja ninasarvikute rahustitena – tootmises ja salakaubaveos.

Fentanüül ja selle analoogid imenduvad läbi naha. Kaks milligrammi fentanüüli, mis on mahult võrdne kahe soolakristalliga, võib inimese tappa. DEA andmetel oli eestlastelt konfiskeeritud "elevandiuinuti" suurim analgeetikumide partii, mida uimastiamet kunagi konfiskeerinud on.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Johan Bäckman: Eestil tasub enesealalhoiu mõttes võtta eeskuju Soomest
Hiigelkautsjon päästis väidetava allilmaliidri vabadusse
Tagid:
DEA, kokaiin, narkodiiler, narkoüksus, narkoäri, Eesti

Peamised teemad