17:23 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)
9720

Vene politoloog Dmitri Žuravljov avaldas arvamust Eesti vabastamisel fašistidest langenud Nõukogude sõdurite mälestusmärgi lammutamise kohta.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Nõukogude ajal sõjahaudadele püstitatud mälestusmärgid ei ole mälestusmärgid Venemaa suursugususele või — nagu Eestis öeldakse — Nõukogude okupatsioonile, arvab poliitikateaduste kandidaat, Regionaalprobleemide Instituudi peadirektor Dmitri Žuravljov.

Žuravljovi sõnul on eestlased normaalne, rahulik rahvas, kes elab iseendale ja teeb tööd. "Nad võivad suhtuda Venemaasse kuidas tahes, aga nad ei rüveta mälestusmärke, nad ehitavad omi," on politoloog kindel.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, lammutati hiljuti Taeblas Nõukogude sõdurite vennashauale püstitatud mälestusmärk.

Praeguseks on teada, et mälestusmärk Nõukogude sõduritele oli osa Taebla Gümnaasiumi maa-alal asuvast vennashauast. Praegu töötavad seal rasked ehitusmasinad ja matmispaigast pole midagi järele jäänud.

Vennashaud ja mälestusmärk ilmusid Taeblasse 1949. aastal — siia oli ümber maetud lähedal asuvatel kalmistutel puhanud punaväelased.

Mälestusmärk varastati 2007. aasta suvel, kuid toodi hiljem tagasi. Tahvlil oli kirjas kolme Nõukogude sõjaväelase nimi. Samuti oli mainitud 23 ümber maetud sõdurit, kelle kohta andmed puuduvad — need on tundmatud sõdurid.

Teises maailmasõjas langenud Nõukogude sõjaväelaste mälestusmärkide ja memoriaalide rüvetamine ja lammutamine ei tekita pahameelt mitte ainult Venemaa juhtkonnale, vaid ka lihtsatele inimestele, kes hoiavad mälestust Nõukogude sõduritest, kes vabastasid Euroopa "pruunist katkust".

Lugege lisaks: 

Teema:
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)

Samal teemal

Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi
Tagid:
lammutamine, Punaarmee, mälestusmärk, Eesti, Teine maailmasõda, Venemaa, poliitika

Peamised teemad