06:34 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
56 0 0

Eesti riikliku lennufirma Nordica kõik lennuliinid on suletud - ööl vastu pühapäeva, 27. oktoobrit, toimus selle kaubamärgi all viimane iseseisev lend.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Nordica lennuk startis Nizzast graafikukohaselt ja maandus kell 00:25 Tallinna lennujaamas.

Alates 28. oktoobrist jätkab 2015. aastal pankrotistunud Estonian Airi asendanud Nordica eranditult alltöövõtjana, pakkudes meeskonnateenuseid ja rendilende teistele lennufirmadele.

Nagu lennufirma tegevdirektor Erki Urva selgitas, olid kõik Nordica otseliinid kahjumlikud, mis viis nende sulgemiseni.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et septembris teatas lennufirma kõige kahjumlikumate lennuliinide sulgemisest Tallinnast Kiievisse, Vilniusesse, Kopenhaagenisse, Viini ja Trondheimi. Lennuliinid kolme populaarsemasse sihtkoha - Stockholmi, Varssavise ja Brüsselisse - on juba üle võtnud Poola ettevõte LOT.

Keerulist olukorda, millesse Eesti riiklik lennuettevõtja oktoobri alguses sattus, arutas Riigikogu majanduskomisjon, kutsudes lennufirmat üles "tiibu pingutama".

Majandus- ja kommunikatsiooniministri sõnul võib Eesti rahvuslik lennufirma tulevikus soodsate tingimuste tekkides oma koduturule naasta. Minister ei välistanud ka võimalust meelitada tulevikus Nordica tegevusse strateegiline investor, kuid ei avaldanud üksikasju.

Praegu on Nordica lennukipargis 19 lennukit, Eestis ja välismaal töötab enam kui 500 ettevõtte ja tema tütarettevõtte Nordica Regional Jet lennundusspetsialisti.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Nordica hoiatab: lennureisi Kiiev–Tallinn reisijad võisid leetritesse nakatuda
Nordica juht pani ameti maha
AirBaltic ei jäta Nordicale elulootust
Riigikontroll: lennundusettevõtete arendamisel tegi valitsus otsused kiirustades
Tagid:
Eesti, majandus, lennundus, Nordica

Peamised teemad