07:18 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Eesti uudised
lühendatud link
8010

Eesti meedia võttis üksipulgi lahti rahandusminister Martin Helme poolt külastatud paremäärmusliku konverentsi Traditional Britain Group osalejate väidetavalt "venemeelsed" vaated.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. Eesti rahandusminister ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme polnud taas kohaliku meedia lemmiklaps.

Seekord pandi rahvuskonservatiivsele poliitikule pahaks tema 19. oktoobril peetud kõnet Suurbritannia traditsioonilise rühmituse (Traditional British Group - TBG) Londoni konverentsil, mis on tuntud oma paremäärmuslike vaadete poolest.

Uurivad ajakirjanikud googeldasid teiste konverentsil osalejate elulugusid (ja oo, õudust!) leidsid, et mõned neist on teinud mitte ainult euroskeptilisi, vaid ka Kremli-meelseid avaldusi.

Eesti ajakirjanike katsetele välja selgitada rahandusministri suhtumine kaaslastesse Londoni konverentsil vastas Martin Helme, et "tal on ükskõik ", mida temast kirjutatakse.

Koos "tõelise konservatiivi" Helmega esines seal näiteks John Laughland, kes oli aastatel 2008-2018 analüütikakeskuse IDC (Institute of Democracy and Cooperation) teadusdirektor ja tuntud oma NATO-vastaste ja euroskeptiliste vaadete poolest.

John Laughland avaldas koos Prantsusmaa saadiku Jean-Luc Schaffhauseriga raamatu "Strasbourgi Euroopa versus Brüsseli Euroopa" (The Europe of Strasbourg against the Europe of Brusques”), millest ta kutsus üles Prantsusmaad EL-st lahkuma.

Schaffhauser omakorda on "süüdi" kuulumises Prantsusmaa Rahvuslikku Assotsiatsiooni, mida juhib "Putini fänn" Marine Le Pen, ja on korraldanud oma parteile üheksa miljoni euro suuruse laenu Tšehhi-Vene pangast First Czech Russian Bank.

Veel üks konverentsil osaleja oli Rootsi paremäärmuslik poliitik Gustav Kasselstrand, kes juhib erakonda Alternatiiv Rootsile. Teda süüdistab meedia samuti euroskeptitsismis ja Kremli-meelsetes vaadetes.

Londonis toimunud konverentsil esines sõnavõtuga ka Saksamaa parlamendisaadik Berhard Zimniok erakonnast Alternatiiv Saksamaale (AfD), kes propageerib aktiivselt Saksamaa majandust kahjustavate Venemaa-vastaste sanktsioonide kaotamist.

Агитационный плакат немецкой партии Альтернатива для Германии (AfD)
© Sputnik / Григорий Сысоев
Saksa partei "Alternatiiv Saksamaale" (AfD) propagandaplakat 

Martin Helme "õnneks" läks ta Londonisse pärast Maailmapanga ja IMFi aastakoosolekut USA-s ning tema kõne konverentsil ei olnud ametliku visiidi osaks.

Kuna Helme kandis ise Londoni külastamisega seotud kulud, ei suutnud Eesti meedia süüdistada teda ka riigi rahaga Kremli-meelse ürituse külastamises.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eesti keeldus ÜRO ülemaailmse rändepakti sätteid tunnistamast
Tagid:
London, peavoolumeedia, opositsioon, EKRE, Eesti

Peamised teemad