16:27 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
38 0 0

USA ja Euroopa Liidu kaubandussõja taustal peab peaminister Jüri Ratase visiit näitama Washingtonile Eesti partnerite koostöövalmidust. Selles võib teda aidata ka esinduslik äridelegatsioon.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. Esmaspäeval, 28. oktoobril, suundus Eesti peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ametlikule visiidile Ameerika Ühendriikidesse, teda saadab ettevõtjate delegatsioon.

Sellest teatati valitsuse kantseleist märkides, et visiidi kavas on kohtumised USA kaubandusministri Wilbur Rossi, USA aserahandusministri Justin Muzinichi ja kohalike pankuritega.

Kahepoolsete majandussuhete arendamiseks avab Ratas New Yorgis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Eesti esinduse.

Samuti kohtub ta Ameerika ettevõtete juhtidega, sealhulgas pangandussektori esindajatega.

Teisipäeval, 29. oktoobril, kohtub peaminister koos äridelegatsiooniga Balti-Ameerika Kaubanduskoja esindajatega, et arutada USA ja Eesti majandussuhete arendamist, ja külastab Ameerika korporatsiooni Google kontorit.

Eesti peaminister jutustab plaanist korraldada Tallinnas 2020. aastal Kolme mere algatuse (Aadria, Lääne- ja Musta mere regiooni riikide koostööformaat Three Seas Initiative ehk 3SI) tippkohtumine ning oma nägemusest Eesti osalemisest selles algatuses.

Kolmapäeva õhtul peab peaminister American Enterprise Institute’is kõne Atlandi-ülestest suhetest ja Baltimaade majanduslikust olukorrast.

Eesti ja USA on lähedased liitlased ja mida tihedamad meie suhted on, seda rohkem avab see võimalusi kõigile meie inimestele ja ettevõtetele,“ teatas Ratas enne reisi.

Teatatakse, et Eesti äridelegatsiooni liikmed külastavad Ameerika Kaubanduskoda (United States Chamber of Commerce) ja mitmeid suurettevõtteid.

Äridelegatsiooni kuuluvad EASi juhid ning Eesti ettevõtete (Ampron, Proekspet, Estonia klaverivabrik, Nortal, KYC Pass, Cognuse, SolbegSoft, Markit Holding, Helmes, Elip Solutions jt) esindajad

Harva lõpevad sellised visiidid oluliste ärilepingute või mahukate majanduskoostöölepete sõlmimisega.

Pärast Donald Trumpi saamist presidendiks on USA hakanud pidama ulatuslikke kaubandussõdu Euroopa Liiduga.

Ekspertide kinnitusel on Eesti sanktsioonide all kannatanud vähem kui Saksamaa või Prantsusmaa. Kuid tal tuleb leida mugav asend, et tema tihe lähenemine Washingtonile ei ärritaks Brüsselit.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Trump: viime USA maailmakaubandusorganisatsioonist välja
Tagid:
ettevõtjad, delegatsioon, Jüri Ratas, USA, Eesti

Peamised teemad