05:44 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
67 0 0

Politoloog ja publitsist Rodion Denissov kommenteeris peaminister Jüri Ratase äsja alanud visiiti Ameerika Ühendriikidesse.

TALLINN, 29. oktoober — Sputnik. Sel ajal, kui USA peab Euroopa Liiduga kaubandussõda, sõitis Eesti valitsusjuht koos esindusliku äridelegatsiooniga Washingtoni, et näidata valmisolekut koostööks oma Ameerika partneritega.

Премьер-министр Эстонии Юри Ратас
© AFP 2019 / RAIGO PAJULA
Peaminister Jüri Ratas
Politoloog ja publitsist Rodion Denisovi sõnul on Eestil ilmselt midagi pakkuda, lõppude lõpuks on mingisugune tööstus riiki siiski veel jäänud.

Teisest küljest võiks Eesti Euroopa Liidus Ameerika huvides lobitööd teha. "Ka sellest ilmselt räägitakse. Muidugi võib arvata, et USA soovib Eesti kaudu kuidagi Euroopa Liidule survet avaldada," lisas Denissov.

Sputnik Eesti andmetel läks esmaspäeval, 28. oktoobril Eesti peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas koos ettevõtjate delegatsiooniga ametlikule visiidile Ameerika Ühendriikidesse. Visiidi kavas on kohtumised USA kaubandussekretäri Wilbur Rossi, USA riigikassa asekantsleri Justin Muzinichi ja kohalike pankuritega.

Eesti poliitikud, sealhulgas president, peaminister ja ministrid, külastavad USA-d regulaarselt, et tugevdada kahepoolseid poliitilisi kontakte ja näidata Ameerika ja Euroopa Liidu tõsise kaubandussõja taustal oma lojaalsust.

Sellised visiidid lõpevad harva oluliste ettevõtlus- või suuremahuliste majanduskoostöölepingute allkirjastamisega. Võib-olla saab Jüri Ratase seekordne visiit olema erandiks.

Rodion Denissovi venekeelset intervjuud saate kuulata siit:

Денисов предположил, зачем Юри Ратас и эстонские бизнесмены поехали в Америку
Lugege lisaks:

Samal teemal

Näpud põhjas? Ratas selgitas, miks keskmist pensioni hakatakse maksustama
Jüri Ratas: oleme poliitilise kriisi otsustavalt seljatanud
Peaminister Jüri Ratas Dubais: tuleviku digiühiskond on inimkeskne
Keskpartei esimees Jüri Ratas kõhkleb
Tagid:
USA, visiit, ettevõtjad, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad