17:59 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
77 0 0

Eesti valitsus otsustas jätta 2020. aasta sisserändekvoodi muutmata – see on jätkuvalt 0,1% vabariigi alaliste elanike arvust.

TALLINN, 1. november — Sputnik. Kolmandatest riikidest pärit tööjõu kasvav huvi Eesti vastu ei mõjutanud kuidagi sisserändekvooti, mille valitsus oma neljapäevasel kohtumisel 2020. aastaks muutmata jätta otsustas – 0,1% vabariigi alaliste elanike arvust ehk 1314 inimese tasemele.

Limiidid ei kehti Euroopa Liidu riikide, Euroopa Majanduspiirkonna, USA, Jaapani ja Šveitsi kodanikele. Eraldi artikli alla lähevad ka välismaalased, kes kolivad Eestisse perekonna taasühinemise, õppimise, pedagoogiameti või teadustöö eesmärgil.

Sisserändajate vastuvõtmine on kallis

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kolis märkimisväärne osa Baltimaade töövõimelisest elanikkonnast kasumlikumat tööd otsides Lääne-Euroopasse, mistõttu piirkonna kolm riiki seisid silmitsi terava tööjõupuudusega. Sellega seoses on Eesti hiljuti võõrtööjõu sissetungi kogenud. Ukraina elanikud on juba aastaid hoidnud nende seas esikohta.

Siseminister Mart Helme nimetas vabariiki tulnud ukrainlasi "trooja hobuseks" ja ütles, et on juba asunud uurima küsimust, kuidas Eesti ja Ukraina vahelist viisavabadust kaotada. Hiljem, kõrgetasemelisel kohtumisel Luxembourgis, keeldus ta vabatahtliku pagulaste vastuvõtusüsteemiga liitumast, selgitades, et Eesti kannatab niigi "idast" pärit sisserändajate surve all.

Just sel põhjusel ei näe minister Eesti jaoks võimalust võtta vastu isegi ühte Aafrika või Lähis-Ida põgenikku.

"Kõik see on väga kallis: haldusmenetlused, neile rahvusvahelises lepingus sätestatud soodustuste pakkumine, tugiisikud, laste koolid ja nii edasi," ütles ta.

Lisaks võite veel lugeda:

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Migratsioon Eestis
Tagid:
kvoot, sisseränne, poliitika, majandus, võõrtööjõud

Peamised teemad