07:38 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
7110

Tallinna munitsipaalpolitsei on koostanud nimekirja riikidest, mille kodanikud jätavad pealinna ühistranspordis reisides pileti enamasti ostmata. Nagu selgus, juhivad pingerida suure edumaaga Ukrainast pärit "jänesed".

TALLINN, 1. november — Sputnik. Tallinna munitsipaalpolitsei on viimase kuu jooksul pealinna ühistranspordis kinni pidanud rohkem kui 180 piletita reisijat. Selgus, et kõige sagedamini sattusid kontrolörid Ukrainast pärit jäneste peale. Üllatav oli aga see, kes neile esikolmikus konkurentsi pakkusid.

Kinnipeetute hulgas oli 63 Ukraina kodanikku, teatas MuPo pressiteenistus. Teisel kohal olid ametnike üllatuseks soomlased – 37 inimest. MuPo juhi Aivar Toompere sõnul on positiivne see, et soomlased reeglina ei vaidle kontrolöridega ja järgivad kuulekalt nende juhiseid.

Заведующий Департаментом муниципальной полиции Таллинна Айвар Тоомпере
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna munitsipaalpolitsei osakonnajuhataja Aivar Toompere

Esikolmiku viimasel kohal on külalised Nigeeriast (20 inimest). Viimase kuu jooksul on MuPo kinni pidanud Jaapani (19), Venemaa (18), Saksamaa (10), Taani (9) ja Moldova (8) kodanikke.

Ametnike sõnul on selle põhjuseks asjaolu, et nende kahe riigi kodanikud ei soovi seadusi rikkuda, kartes, et tulevikus taas Eestit külastades võivad nad piiriületusel probleeme kogeda.

Septembris tundis MuPo muret üha sagedamini piletita sõitvate ukrainlaste arvu pärast. Märgiti, et paljudel Ukraina jänestel pole kombeks isikut tõendavaid dokumente kaasas kanda. Seega võtab rikkujate tuvastamine palju aega, mis rikub tõsiselt kontrolöride normaalset töörütmi. Lisaks selgus dokumentide endi kontrollimisel korduvalt, et ukrainlased viibivad Eestis illegaalselt, neil pole tööluba või neil on viisa kehtivus lõppenud.

Sisserändajate vastuvõtmine on kallis

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kolis märkimisväärne osa Baltimaade töövõimelisest elanikkonnast kasumlikumat tööd otsides Lääne-Euroopasse, mistõttu piirkonna kolm riiki seisid silmitsi terava tööjõupuudusega.

Sellega seoses on Eesti hiljuti võõrtööjõu sissetungi kogenud. Ukraina elanikud on juba aastaid nende seas esikohta hoidnud.

Siseminister Mart Helme nimetas vabariiki tulnud ukrainlasi "trooja hobuseks" ja ütles, et on juba asunud uurima küsimust, kuidas Eesti ja Ukraina vahelist viisavabadust kaotada.

Hiljem, kõrgetasemelisel kohtumisel Luxembourgis, keeldus ta vabatahtliku pagulaste vastuvõtusüsteemiga liitumast, selgitades, et Eesti kannatab niigi "idast" pärit sisserändajate surve all.

Just sel põhjusel ei näe minister Eesti jaoks võimalust võtta vastu isegi ühte Aafrika või Lähis-Ida põgenikku.

"Kõik see on väga kallis: haldusmenetlused, neile rahvusvahelises lepingus sätestatud soodustuste pakkumine, tugiisikud, laste koolid ja nii edasi," ütles ta.

Lugege lisaks:

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Eesti paneb piire kinni: ukrainlased ja valgevenelased jäid tasuta viisadest ilma — video
Ekspert: ukrainlased on Eesti jaoks suurem probleem, kui migrantide kvoodid
Politoloog: ukrainlased võivad hea tahtmise korral hõivata Eesti seestpoolt
Helme võõrtööjõudu puudutav seadusprojekt takerdus teistes ministeeriumides
Tagid:
välismaalased, pilet, buss, MUPO, Eesti, Ukraina

Peamised teemad