19:23 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Eesti uudised
lühendatud link
Danske rahapesuskandaal (40)
3810

Eesti suhtub tõsiselt pangatehingute turvalisuse ja seaduslikkuse küsimusse. Selleks on loodud innovaatilisi lahendusi potentsiaalsete riskide avastamiseks, teatas peaminister Jüri Ratas Ameerika pankuritele.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Eesti valitsus teeb maksimaalseid jõupingutusi, et siinne finantssektor jääks tugevaks ja turvaliseks. Selles osas arvestab Eesti ka USA abi ja toetusega.

"Oleme avatud riik ja probleemide ilmnemisel on meie lahendus nendega kiirelt ja läbipaistvalt tegeleda. Tänu Finantsinspektsiooni heale tööle, rangemale seadusandlusele ning pankade soovile riske maandada oleme praeguseks hoopis teises olukorras kui aastaid varem," rõhutas Ratas.

Встреча премьер-министра Эстонии Юри Ратас представителями Федерального резерва, JPMorgan Chase и Citibank
© Фото : Vabariigi Valitsus
Peaministri Jüri Ratase kohtumine Föderaalreservi, JPMorgan Chase"i ja Citibanki esindajatega

Ta lisas, et rahapesu on rahvusvaheline probleem ja "koostöö USAga on selle vastu võitlemisel väga oluline".

Peaminister lisas, et digiriigina on Eesti võtnud suuna finantssektori tulevikuriskide maandamisele.

Ratase sõnul ei püüa Eesti nüüd mitte lihtsalt reageerida selle või teise kahtlase tehingu toimumise faktile, vaid teha ennetustööd. Selleks on juba loodud innovaatilisi digilahendusi taoliste tehingute avastamiseks potentsiaalsete ostjate või partnerite tehinguajaloo kontrollimisel:

Ratas kohtus oma visiidil Föderaalreservi, JPMorgan Chase'i ja Citibanki esindajatega. Kolmapäevale, 30. oktoobrile, on planeeritud kohtumised Washingtonis USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja aserahandusministri Justin Muzinichiga.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, puhkes 2018. aastal kõva skandaal pärast seda, kui selgus, et Taani panga Danske Bank Eesti filiaalis asuvate kontode kaudu on liigutatud tundmatut päritolu hiigelsummasid. Läbi viidud juurdlus näitas, et lõppkokkuvõttes võib jutt käia 201 miljardist eurost.

28. oktoobril 2019 algatas Finantsinspektsioon juurdluse Baltimaade suurima finantsasutuse — Rootsi päritolu Swedbanki — Eesti tütarettevõtte suhtes. Selle juurdluse käigus on kavas kindlaks teha, kas Swedbank on rikkunud rahapesu tõkestamise reegleid ja on juriidilise isikuna sellises eksimuses süüdi.

Juurdluse esimesed tulemused avalikustatakse 2020. aasta alguses.

Lugege lisaks: 

Teema:
Danske rahapesuskandaal (40)

Samal teemal

Swedbanki rahapesuskandaal
Danske rahapesuskandaal
Tagid:
majandus, pangandus, USA, Jüri Ratas, Eesti, rahapesu

Peamised teemad