16:54 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
6310

President Kersti Kaljulaid nimetas laupäeval uueks väliskaubandus- ja infotehnloogiaministriks Kaimar Karu.

TALLINN, 2. november — Sputnik. Karu kandidatuuri tutvustas riigipeale peaminister Jüri Ratas. Uue ministristri ametisse nimetamisest teatas president oma Facebooki-lehel.

"Nimetasin täna ametisse uue väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu. Soovin uuele ministrile edu ja jõudu!" kirjutas president.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) avalikustas Kaimar Karu kandidatuuri reedel, siis sai ka selgeks, et ministrikandidaat leiti väljastpoolt erakonda ning Karu pole kuulunud varem ka ühtegi teise erakonda.

Viimased kuus aastat on Karu elanud ja töötanud Londonis, kuhu ta kutsuti juhtima tooteportfelli ja ‑strateegiat Cabinet Office'i ning suurfirma Capita vastloodud ühisettevõttes AXELOS. Viimasel kahel aastal on ta jätkanud rahvusvahelistel konverentsidel esinemist ning parimate praktikate jagamist, kuid igapäevaselt pühendunud strateegilisele konsultatsioonile ning juhtimiskoolitustele.

© Фото : EKRE
Kaimar Karu

Varem on ta töötanud ka Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis IT osakonna juhataja asetäitjana, Rootsi koolitusfirma BiTA Service Management Eesti tütarfirmas tegevjuhina, täitnud juhatuse liikme ning presidendi rolli mittetulundusühingus itSMF Estonia ning konsulteerinud Skype"i teenusehalduse protsesside ja praktikate parendamisel enne ja pärast Microsoftiga ühinemist.

Skandaalne amet

Sputnik Eesti vahendas eelmisel nädalal, et ministrite "salk" eesotsas keskerakondlase Jüri Ratasega on taas kaotanud ühe "võitleja": valetamises süüdistatuna pani ameti maha väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (EKRE). Ministri ootamatu tagasiastumise ajendiks said Kingole esitatud süüdistused valetamises. 

Kert Kingo nimetati uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks tänavu mais pärast seda, kui sellelt ametikohalt lahkus skandaaliga tema erakonnakaaslane Marti Kuusik. Kuusik, kes oli olnud minister alla kahe päeva, pani ameti maha seoses süüdistustega perevägivallas. 

Lugege lisaks: 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
poliitika, EKRE, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, minister, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad