14:43 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
95 0 0

Läti spetsialistid kontrollisid ja hindasid laborvaguni abil Eesti raudteevõrgu seisukorda. Hindamine võttis paar päeva aega, misjärel lätlased kuulutasid välja oma otsuse.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Oma raudteede seisukorra hindamiseks vajaliku spetsiaalse laboratooriumiauto puudumine sundis Eesti Raudteed abi otsima Läti naabritelt. Lätlased tulid hea meelega appi ja tegid Eesti raudteevõrgu ohutuse kohta oma järeldused.

Näiteks kui autojuhi jaoks on maanteel 10–20 mm kõrguste vahe peaaegu märkamatu, siis rööbastel olev 20 mm erinevus sunnib vähendama rongi kiirust 60 km-ni tunnis ja rohkem kui 26 mm erinevus - isegi 40 km-ni tunnis.

Eesti raudteede seisukorra hindamine võttis Läti spetsialistidelt paar päeva aega, misjärel nad kuulutasid välja oma otsuse. Spetsialistide uurimistöö kohaselt on raudteede seisukord Eestis ja Lätis põhimõtteliselt sama.

"Kunagi olid nad palju hullemad, kuid nüüd on Lätis ja Eestis väga head teed," ütles laborivaguni juht Gunars Zauna. Tema sõnul tehti vaid üks hoiatus ja sedagi väikesel teelõigul.

Kuid eksperdid hoiatavad, et isegi rööbastele asetatud tavaline münt võib rongile ohtlik olla. Tekkiv löök võib rööpaid kahjustada ja rongi kraavi lasta.

"Oma elu jooksul olen näinud rööbastel piisavalt mõrasid ja auke, "rääkis Ljakin.

Probleemide korral tuleb abi kiiresti

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, kuidas Eesti raudteetöötajad lihvivad oma oskusi võimaliku raudteekatastroofi tagajärgede likvideerimisel.

Septembris toimus Tallinnas kauba- ja reisirongide "kokkupõrget" imiteerivas "Kopli Raua" suuremahuliste õppuste realistliku stsenaariumi kohaselt "kemikaalide leke".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa Raudtee näitas uut duši ja külmikuga kupeevagunit
Eesti Raudtee lõpetas aasta edukalt
Venemaa raudteevaguneisse paigaldatakse näotuvastussüsteemid 
Tagid:
ohutus, raudtee, Eesti, Läti, labor, Eesti Raudtee

Peamised teemad